Wiosenna dokładka w lineup’ie Open’er Festival 2023. Pełno gwiazd, elektroniki nadal brak

Do składu Open’er Festival 2023 dołączyła SZA, która będzie headlinerką drugiego dnia imprezy. Oprócz niej – jeszcze wielu innych artystów.

sb

Rozpoczęcie szczytu sezonu festiwalowego w naszym kraju zapowiada się naprawdę ciekawie. Open’er Festival już przy poprzednich ogłoszeniach udowodnił, że trudno będzie ominąć tegoroczną edycję imprezy.

Światowe gwiazdy, które aktualnie są na słuchawkach i językach wielu, w tym artyści, których hity nieraz mogliście usłyszeć na TikToku – taka mieszanka brzmi iście wybuchowo. Kto w ostatnim czasie dołączył do lineup’u największego polskiego wydarzenia muzycznego? Sprawdźmy to!

Królowe TikToka

Fani twórczości obu artystek, o których ogłoszeniu dowiedzą się z tego akapitu mogą negatywnie odebrać nadany mu nagłówek. Jednak nie da się zaprzeczyć temu, że ich utwory goszczą w setkach tysięcy, jak nie milionach filmików na popularnej ostatnio platformie społecznościowej. Mowa tu o “Kill Bill” i “Boy’s a liar”, za które odpowiedzialne są odpowiednio SZA i PinkPantheress. Obie panie zasilają lineup Open’era. Solána została kolejną headlinerką drugiego dnia imprezy. Za to 1 lipca na Tent Stage usłyszymy koncert brytyjskiej artystki.

Rap? Obowiązkowo

Na takim wydarzeniu jakim jest Open’er, czołowy obecnie gatunek musi mieć szeroką reprezentacje. Do zagranicznej reprezentacji tego muzycznego nurtu, do której obecnie należą m.in. Lil Nas X czy Kendrick Lamar, w ostatnim czasie dołączyli Metro Boomin oraz Ken Carson. Rozchwytywany producent współczesnego hip-hopu oraz autor popularnego “Creepin'” z The Weeknd’em na wokalu dostarczy wrażeń 29 czerwca. Z kolei członek wytwórni Opium zagra dla polskiej publiki pierwszego dnia festiwalu.

Dziwnie by było, gdyby zabrakło polskiej reprezentacji tego gatunku. Ciekawym wydarzeniem w ramach Open’era będzie występ projektu club2020. 30 czerwca na zamknięcie głównej sceny festiwalu wspólnie wystąpią najgłośniejsze, lokalne nazwiska rapu. To wszystko w składzie: Taco Hemingway, Oskar83 (PRO8L3M), Oki, Otsochodzi, Young Igi, Young Leosia, schafter, Gruby Mielzky, Dwa Sławy, CatchUp, HAŁASTRA i Łajzol. Będzie to jedyny występ tego składu.

Kobieca siła

Wielu walczy o to, by widoczność kobiet w branży muzycznej, jak i na letnich festiwalach była jak największa. To widoczne jest też w ostatnich ogłoszeniach Open’era, gdzie nie brakuje damskich projektów. Prócz takich artystek jak SZA i PinkPantheress, w tym roku na lotnisku w Kossakowie usłyszymy dwie popowe sensacje nowego pokolenia – Caroline Polachek i Rina Sawayama. Hiphopowe brzmienia wprost z Ukrainy będzie reprezentować Alyona Alyona, a norweską scenę – Ash Olsen.

Nie zapominajmy o korzeniach

Gitarowe i alternatywne granie to nie lada gratka dla Open’erowych wyjadaczy. Takich brzmień nie mogło zabraknąć i w tym roku. To wszystko za sprawą takich artystów, jak Kaleo, Paolo Nutini, Warhaus czy Young Fathers. Swoją kreatywność zaprezentują przed polską publicznością także Zulu, Ezra Collective oraz Deki Alem.

Elektroniko, gdzie jesteś?

Kolejne ogłoszenia, nadal jej brak. Mowa tu o elektronice, czyli szerokim gatunku, który zawsze odnajdywał swoje miejsce na Open’erze. Na ten moment możemy się jedynie zadowolić artystami wtrącającymi między innymi drum and bass do swojej twórczości, co czynią Szwedzi z Deki Alem. Jednak naczelnych nazwisk sceny nadal próżno szukać w lineup’ie tegorocznej edycji.

I tak, wiemy że będzie Beat Stage – ale chodzi tu o występy czołowych postaci świata EDM, które zazwyczaj zamykały mainstage. Swedish House Mafia, Martin Garrix, Peggy Gou, Kygo, Diplo – to tylko kilka aliasów, które w ostatnich latach występowały w Gdyni. Do imprezy jeszcze trochę, dlatego nadal czekamy na reprezentantów takich brzmień.

Open’er Festival 2023 – bilety

Im wcześniej się zdecydujemy na uczestnictwo w imprezie, tym mniej wydamy na bilety. Aktualnie w sprzedaży dostępna jest pula Regular. Do 5 czerwca za karnet umożliwiający zabawę we wszystkie dni Open’era zapłacimy 949 zł. Weekendowa wejściówka to koszt 689 zł, a jeden dzień festiwalu wyceniony został 449 zł. Na stronie wydarzenia dostępne są również opcje z polem namiotowym. Wszystkie aktualne informacje na temat biletów dostępne są tutaj.


foto: Dominika Scheibinger

źródła obrazu

  • opener_main_22: Piotr Tarasewicz

sb

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?