kontakt

Muzyka stanowi nieodłączną część naszego życia i nie uciekniemy od niej nawet (a raczej w szczególności) w sporcie. Podczas różnych wydarzeń stanowi ona element zagrzewania fanów do dopingu, a także samych sportowców – do osiągania jeszcze lepszych wyników. Niektórzy przed meczami wyciszają się słuchając swoich ulubionych utworów, by potem dać z siebie wszystko dla drużyny.

Czasem wydaje nam się, że środowisko muzyczne przestało zaskakiwać. Coraz więcej artystów ze sobą współpracuje, łączy zupełnie odmienne style. Musi więc wydarzyć się coś naprawdę wyjątkowego… i właśnie coś takiego się dzieje.

Jeden z angielskich klubów piłkarskich właśnie podjął rękawicę i postanowił zaskoczyć nie tylko fanów sportu. Występujący w Premier League klub Wolverhampton Wanderers założył własną wytwórnię muzyczną.

Przywitajcie Wolves Records

Wolverhampton połączył siły z Warner Music UK, aby rozpocząć nowe przedsięwzięcie. Władze klubu zgodnie uznały, że nie ma co komplikować sprawy i nazwa wytwórni wywodzi się od przydomku klubu, czyli “Wilki”. Ogłoszono, że pierwszym konsultantem, który zajmie się odnajdowaniem artystów i ich rozwojem będzie producent oraz raper S-X. Do tej pory produkował utwory dla takich gwiazd, jak Chance The Rapper, Childish Gambino, czy Lil Wayne. Co ciekawe – Wolves jest pierwszym klubem piłkarskim z siedzibą w Wielkiej Brytanii, który założył wytwórnię płytową.

Wilki i miasto Wolverhampton są bardzo bliskie mojemu sercu i jestem głęboko zafascynowany dawaniem utalentowanym młodym ludziom z tego obszaru najlepszych możliwości i bogatego talentu muzycznego, który ma do zaoferowania West Midlands.

Naprawdę nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak Wolves Records może wpłynąć na przemysł muzyczny i wspierać nowych artystów, a także jestem bardzo dumny, że to mój klub będzie pierwszym w Wielkiej Brytanii, który zaryzykuje muzykę w tak autentyczny i ekscytujący sposób.

S-X

Legendarny menedżer muzyczny Peter Rudge, który zarządzał między innymi The Who i The Rolling Stones i jest zdobywcą ponad 270 złotych i platynowych nagród za albumy, również dołączył do Wolves Records jako konsultant strategiczny.

Dyrektor generalny Wolves ds. marketingu i rozwoju komercyjnego, Russell Jones podchodzi do całej sprawy z ekscytacją i zapewnia, że projekt jest naprawdę ambitny.

Wolves Records to ambitny i postępowy projekt, nad którym pracujemy od jakiegoś czasu i cieszymy się, że w końcu możemy go publicznie ogłosić. Współpracując ramię w ramię z ADA Warner Music i wieloma bardzo utalentowanymi i doświadczonymi profesjonalistami z branży, Wolves Records zapewni talentom możliwości, które zmienią życie.

Wytwórnia obecnie zaprasza artystów, zespoły i producentów do przesyłania muzyki. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

kontakt