Współtwórca Depeche Mode nie żyje. Andy Fletcher odszedł w wieku 60 lat

Nie żyje Andrew “Andy” Fletcher, jeden z twórców Depeche Mode. O stracie poinformowali członkowie zespołu.

PDC

Nie żyje Andrew “Andy” Fletcher – brytyjski muzyk, jeden z założycieli kultowego zespołu Depeche Mode. O ogromnej stracie dla świata muzyki poinformowali koledzy z zespołu na swoim Instagramie.

Andrew Fletcher w lipcu skończyłby 61 lat. Na chwilę obecną nieznana jest przyczyna śmierci artysty. Poniżej załączamy oficjalne oświadczenie członków zespołu.

emuze.me

Jesteśmy zszokowani i przepełnieni przytłaczającym smutkiem po śmierci naszego drogiego przyjaciela, członka rodziny i kolegi z zespołu Andrew “Andy’ego” Fletchera.

Fletch miał serce z czystego złota i zawsze był przy tobie, gdy potrzebowałeś wsparcia, żywej rozmowy, śmiechu, czy zimnego kufla.

Nasze serca są z jego rodziną, prosimy, być w tym trudnym czasie być z nimi myślami i szanować ich prywatność.

Depeche Mode

Koniec pewnej epoki

Andrew Fletcher urodził się 8 lipca 1961 r. w Nottingam w Wielkiej Brytanii. W 1980 roku, wraz z kolegami Davem Gahanem i Martinem Gorem, założył zespół Depeche Mode. Grał na klawiszach i gitarze basowej. Zespół występował w niezmienionym składzie przez 40 lat. W tym czasie wydał 14 albumów studyjnych, zawierających takie hity, jak “Enjoy The Silence”, czy “Strangelove”.

Redakcja Shining Beats dołącza się do kondolencji.

PDC

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?