“Tricky Disco” w nowej odsłonie. W&W i Harris & Ford odświeżają handsup’owy klasyk

To już druga kolaboracja na linii W&W i Harris & Ford. Po odświeżeniu utworu Special D przyszedł czas na wielki hit duetu Discotronic.

kalendarz

Klasyki ciągle do nas wracają. Niektórzy pomyślą sobie “Ile można?” – ale i tak nowe wersje kawałków, które mimo upływu lat się nie starzeją i chętnie do nich wracamy, zdobywają popularność. Jednym z nich jest “Tricky Disco” który powraca w tym roku w odświeżeniu od W&W i austriackiego duetu Harris & Ford.

Handsup’owy klasyk, do którego nadal się wraca

Oryginał tego klasyka ma już nieco lat na karku. Wykonawcą pierwowzoru jest austriacki duet Discotronic, który tworzyli Stephan Deutsch (Steve Twain) i Thomas Greisl (Lac Terra). Utwór ukazał się w 2006 roku nakładem niemieckiej wytwórni Mental Madness, której właścicielem jest DJ Bonebraker, 1/2 zespołu Brooklyn Bounce.

kalendarz

Kawałek okazał się wielkim hitem, docierając nawet do 5 miejsca listy German Dance Charts. Remiksami utworu zajęli się między innymi Mondo, Verano i prawdziwi weterani handsup’u, czyli Rocco & Bass-T. Kawałek był wielkim hitem również w polskich klubach – kto pamięta stare Energy Mixy, ten wie.

ultra

Kilka lat temu utwór ten odświeżyli także Empyre One i Enerdizer.

Powrót w nowym wydaniu

W tym roku “Tricky Disco” powraca w nowej odsłonie. Wykonawcami nowej wersji są W&W oraz Harris & Ford. Nowa wersja ukazała się nakładem labelu Rave Culture To drugi raz, kiedy oba duety wspólnie biorą na warsztat klasyk sprzed lat. Rok temu panowie odświeżyli wielki hit autorstwa Special D, czyli “Come With Me”.

kalendarz

Mają w tym doświadczenie

Willem i Wardt upodobali sobie stare brzmienia. Na przestrzeni ostatnich kilku lat duet może się pochwalić kilkoma odświeżeniami klasyków – na ich liście są chociażby “Tricky Tricky” DJa Sequenzy, “Supa Dupa Fly” zespołu 666, “Greece 2000” i dwukrotna kolaboracja z Groove Coverage (odświeżenia “God Is a Girl” i “Moonlight Shadow”).

Również duet Harris & Ford może pochwalić się współpracą z wielkimi nazwiskami sceny klubowej. W ich portfolio widnieją między innymi Brennan Heart, Timmy Trumpet, Cascada, Sander van Doorn oraz zespół Scooter.

A już teraz możecie się zapoznać z nową wersją “Tricky Disco” z dodanym wokalem pod tytułem “Fantasy (Tricky Disco)”. Czy będzie ona równie wielkim hitem jak oryginał? Czas pokaże.

ultra

kalendarz


foto: Markus Wolf

kalendarz

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?