festiwal z dużą ilośćią osób

Jeden z festiwali zakazał uczestnikom… używania telefonów. Słusznie?

Na wydarzeniach spod szyldu This Never Happened uczestnicy mają zakaz nagrywania i robienia zdjęć swoimi telefonami.

kalendarz

This Never Happened to label amerykańskiego producenta Lane 8, związanego z muzyką house. Pod tą samą nazwą odbywają się także w wielu miejscach na świecie eventy. Co ciekawe, w internecie raczej nie spotkamy się z nagraniami czy zdjęciami wykonanymi przez uczestników w trakcie tych wydarzeń. Dlaczego? Panuje na nich jedna złota zasada: wolność od używania telefonów i przede wszystkim nagrywania nimi oraz robienia zdjęć.

Bez nagrywania

Już w połowie lipca tego roku po raz pierwszy wydarzenia z serii This Never Happened zawitają do Australii: 14 lipca w Melbourne, 15 lipca w Sydney oraz 16 lipca w Brisbane. W czasie tych wszystkich trzech dni wystąpią Le Youth, Paris oraz Sultan + Shepard. I tak, jak podczas wcześniej odbywających się eventów, tak i w tym przypadku będzie mieć miejsce zakaz nagrywania i robienia zdjęć. Uczestnicy, decydując się na udział, z góry informowani są o zakazie używania telefonów, a kupując bilety godzą się to zaakceptować. Każdy wchodząc na wydarzenie otrzymuje naklejki, aby zakleić aparaty swoich telefonów.

emuze.me

Ta zasada będzie obowiązywać też oczywiście na nadchodzących europejskich eventach. Odbędą się one za niecałe trzy miesiące – 15 września w Zurychu, 16 września w Amsterdamie oraz 17 września w Londynie.

A to wszystko po to, by doświadczać muzykę na żywo jeszcze bardziej i przeżywać wyjątkowe emocje, w czasach kiedy od ekranu nie tak łatwo się oderwać.

Nie pozwalamy na robienie zdjęć i nagrywanie video podczas show, aby pozwolić uczestnikom na bardziej aktywne i organiczne zaangażowanie w muzykę, atmosferę i społeczność. Choć koncept jest prosty, wierzę że zrobi ogromną różnicę w kontekście przeżyć – z pewnością z mojej perspektywy na scenie, ale przede wszystkim dla fanów muzyki pośród publiki.

Kiedy spoglądam na tłum podczas imprez This Never Happened, widzę radość i celebrację, nie tylko z powodu muzyki, ale także z racji interakcji międzyludzkich, które są możliwe tylko jeśli jest się naprawdę obecnym, a nie ukrytym za ekranem telefonu.

 

ultra

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?