kontakt

Jadąc na festiwal muzyczny, większość z nas patrzy na lineup. To właśnie grupa zaproszonych artystów ma duży wpływ na to, którą imprezę wybierzemy i w jakich jej dniach będziemy uczestniczyć. Gdy już mamy wejściówkę czekamy tylko na kolejne ogłoszenia, bądź bliżej terminu wydarzenia – na rozpiskę godzinową występów. Czasem przed ich podaniem niektórzy organizatorzy zdradzają, na jakich scenach odbędą się dane koncerty. Posiadając takie informacje lub przy ujawnieniu czasotabelki planujemy powoli taktykę poruszania się po terenie. Co jednak, gdy informacje podawane wcześniej mijają się z tym, czego doświadczymy na festiwalu? O tym przekonali się fani hardowych klimatów, którzy uczestniczyli w pierwszym dniu tegorocznego Intents Festival.

Na ostatnią chwilę

W ubiegły weekend uczestnicy holenderskiej imprezy mieli okazję pobawić się na terenie Sportpark. Podczas pierwszego z trzech tego wydarzenia wybuchło niemałe zamieszanie. Według wcześniejszych materiałów prasowych na głównej scenie pod szyldem wytwórni Dirty Workz 27 maja mieli wystąpić między innymi Zatox, Psyko Punkz, Mandy czy Mark with a K.

Jednak na finalnym timetable powyższe aliasy zostały przeniesione na najmniejszą działającą tego dnia festiwalu scenę Outrageous!

Sytuacja ta mogła być dla uczestników co najmniej zastanawiająca. Jednak dnia następnego do całej sprawy odniósł się Zatox. Opisał on ze swojej perspektywy to, co działo się w ostatnich dniach i przeprosił fanów za zaistniałą sytuację.

Artysta w poście na Facebooku zaznaczył, że zgodził się na występ jedynie na głównej scenie festiwalu, co było zawarte w podpisywanej umowie. Tak też promowano jego występ, jak i sety Psyko Punkz, Mandy i Mark with a K. W ostatniej chwili Zatox wraz ze swoimi pracownikami dowiedzieli się o zmianach, przez co był gotowy odwołać występ. Jednak nie zrobił tego ze względu na czekających fanów.

Co się stało się

Pełną treść wiadomości skierowanej do uczestników Intents Festival możecie przeczytać poniżej.

Chciałbym przeprosić wszystkich fanów, którzy spodziewali się, że zagram na głównej scenie. Jednak byłem bardziej zaskoczony niż wy, gdy w ostatniej chwili organizatorzy festiwalu lekceważąco zmienili program. Miałem podpisaną umowę na główną scenę (dlatego zaakceptowałem ten występ) i ulotki prezentowały taki lineup głównej sceny. Zostałem przeniesiony na najmniejszą scenę festiwalu kilka dni przed występem. To samo przytrafiło się moim kolegom: Psyko Punkz, Mandy i Mark with a K.

Ja i moja agencja byliśmy wstrząśnięci i kusiła mnie myśl, by odwołać występ dzień przed, jednak nauczyłem się jednej rzeczy. Byłem bardzo zły z tego powodu, jednak nie chciałem doprowadzić do waszego zawodu, gdyż spodziewaliście się nas tam i bardzo chciałem dla was wystąpić 🔥 Dlatego przybyłem i zrobiłem to – jednak czułem, że potrzebujecie wyjaśnień.

Mając na uwadze powyższe, nadal chcę powiedzieć “wielkie dzięki” wszystkim fanom, którzy pojawili się i pomimo tego nadal się z nami bawili, bez znaczenia co się stało. Ponad 1,5 tysiąca oddanych raverów odnalazło moją scenę i bujało się jak zawsze ❤️🔥 Jesteście powodem, dla którego nadal robię nową muzykę i nigdy nie przestanę tego robić 👊🙏🏻

Zatox na swoim Facebooku
May be an image of text
Zrzut ekranu wiadomości pochodzący z grupy Hardtripy

Post ten został usunięty po kilku godzinach. Jednak nic w internecie nie ginie, za co ukłon w stronę facebook’owej grupy Hardtripy. Możliwe, że tekst został wysłany w świat impulsywnie, bez wiedzy osób postronnych, bądź został usunięty na prośbę organizatorów festiwalu. Warto też zauważyć, że główna scena tego dnia imprezy zaczynała grać później, niż inne lokalizacje. Jak to bywa na wydarzeniach tego kalibru, na ostatnią chwilę mogły wpaść niespodziewane problemy techniczne z nią związane. Dopóki nie znamy wersji drugiej strony, możemy tak gdybać. Mamy nadzieję, że konflikt zostanie szybko wyjaśniony, a my poznamy przyczyny tej “niespodzianki”.

Przegapiłem Intents, jak żyć?

Pomimo powyższych problemów z organizacją slotów, fani hardowych brzmień zaliczyli kilkanaście godzin setów z górnej półki. Jak zawsze, tak i w tym roku na holenderskim festiwalu pojawiła się ekipa Hardtripów. Z nimi możecie pojechać na zdecydowaną większość hard dance’owych imprez w Europie. Więcej o wyjazdach polskiej ekipy dowiecie się na ich stronie.

kontakt