Za nieco ponad 200 zł możesz posłuchać koncertu The Weeknd na Narodowym. Nie, nie zobaczyć. Posłuchać

Tak działa wolny rynek – do sprzedaży trafiły bilety na zaplanowany na 9 sierpnia warszawski koncert The Weeknd’a… bez widoku na scenę.

dolaczdonas

Największe gwiazdy muzyki przyciągają uwagę fanów. Pokazuje to chociażby przykład Beyoncé, której koncertem w Polsce zainteresowanie było tak duże, że organizatorzy dołożyli drugą datę dzień później. Na to wygląda, że w wypadku innej dużej postaci – w tym wypadku jest nią The Weeknd – pomysł na zagospodarowanie popytu jest zupełnie inny.

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że The Weeknd w ramach trasy koncertowej odwiedzi Warszawę. Jego koncert odbędzie się na PGE Narodowym 9 sierpnia. Biletów rozeszło się tak dużo, że LiveNation – podmiot odpowiedzialny za tour – postanowił dołożyć do sprzedaży kolejną pulę wejściówek.

Zobacz posłuchaj The Weeknd’a

W tej chwili na stronie livenation.pl dostępne są wejściówki w różnych miejscach trybun – ich koszt rozpoczyna się od 509 zł. Bilety na płytę PGE Narodowego kosztują natomiast 1264 zł. Jest jednak alternatywa w postaci dodatkowej puli na trybuny w cenie od 221 zł. Jest jednak pewien haczyk – w tej cenie można zakupić bilet na sektory znajdujące się… za sceną, a więc bez widoku na nią. Szczęśliwi nabywcy będą mieli tym samym okazję posłuchać koncertu jednego z najpopularniejszych obecnie artystów na świecie. Nie, nie obejrzeć – uczestniczyć w nim.

Yes cannons slow market

Z pewnością znajdą się osoby, które – chcąc usłyszeć na żywo swojego ulubieńca, nie wydając przy tym wielkich pieniędzy – skuszą się na tą ofertę. Znikąd LiveNation przecież sobie tego pomysłu nie wyciągnął, a przynajmniej nie podejrzewamy o tego typu niedopatrzenie organizatora koncertów największych gwiazd muzyki. Powiedzmy sobie jednak wprost – dla zdecydowanej większości osób tego typu experience może być co najmniej daleki od wystarczającego.

Niezależnie od naszych osądów – mamy wolny rynek i możliwość wyboru, którego (w kontekście koncertu The Weeknd’a) możecie podjąć pod tym linkiem. I to bez znaczenia, czy chcecie koncert obejrzeć, czy wystarczy wam tylko forma audio.

dolaczdonas

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?