“Trapollo” Żabsona w wersji rodem z Disco Polo Live! Autor zaczynał karierę od… Trance’u!

kalendarz

Wielu z Was, widząc artykuł o Żabsonie i Disco Polo na portalu o muzyce elektronicznej, zapewne zaczęło się zastanawiać, czy aby mamy ten Rozum i Godność Człowieka, o którym wspominamy we wstępniaku na naszym Facebooku. Nie dziwimy się Wam, ale spokojnie – piszemy o tym z jednego, bardzo ważnego powodu. Otóż punktem wspólnym tej historii jest EDM.

A wszystko rozpoczęło się dziś rano, kiedy to na Facebook’owym profilu o nazwie DJ Mżawki Litry pojawił się remiks utworu “Trapollo”, oryginalnie wykonywanego przez Żabsona, jednego z najmocniej hype’owanych raperów w ostatnim czasie. Utwór z miejsca zaczął roznosić się po sieci, głównie na stronach skupiających środowisko hiphopowe. W momencie pisania artykułu licznik wyświetleń nagrania, przywołującego u osób pamiętających przełom XX i XXI wieku wspomnienia nadawanych ówcześnie na antenie Polsatu programów “Disco Relax” i (w szczególności) “Disco Polo Live”, wybił niemal 40 tysięcy wyświetleń.

kalendarz

kalendarz

Remiks utworu, w którego refrenie Mateusz Zawistowski – bo tak naprawdę nazywa się Żabson – odnosi się do zarzutów ze strony środowiska rapowego dotyczących tego, że jego muzyka ma więcej wspólnego z Disco Polo niż z Rapem, doskonale wpasował się w konwencję. Bit przypomina dyskotekową muzykę chodnikową sprzed 20 lat, ale nawiązuje także do czasów świetności gatunku Hands Up. Samo video jest zaś stylizowane na fragment programu “Disco Polo Live“, nagranego w którąś sobotę paręnaście lat temu na kasetę VHS.

Jednak nie piszemy o tym wszystkim bez powodu – jak wspomnieliśmy na początku – autor virala jest związany z EDM’em.

sunrise

Za projekt DJ Mżawki Litry odpowiada bowiem Paweł Kasperski, którego możecie kojarzyć z aliasu… P.A.F.F. A więc za bekowym projektem stoi producent, który rozpoczął swoją karierę, produkując muzykę… Trance – jego produkcje były wydawane m.in. w Flashover Recordings, labelu Ferry’ego Corstena.

W dalszych latach Paweł tworzył m.in. rapowe bity chociażby dla Tedego, a także EDMowe produkcje – między innymi wydane w labelu Kontor “RUDEBWOY”.

kalendarz

kalendarz

Poznańskiemu producentowi udało się także wejść we współpracę z formacją Major Lazer, między innymi przy okazji remiksu utworu Dimitri Vegas & Like Mike, DVBBS oraz Borgeous’a pod tytułem “Stampede”, wydanego w Spinnin’ Records!

sunrise

Jednak obecne produkcje mocno różnią się od poprzednich – artysta w 2017 roku wydał album “Fala” z udziałem wielu uznanych polskich artystów. P.A.F.F. stoi także za czerpiącym z kultury vaporwave aliasem unitrΔ_Δudio, pod którym na początku wakacji został wydany album “POST-LOVE”.

Do prowadzenia aliasu DJ Mżawki Litry producent przyznał się dziś na swoim Insta Story.

Na Facebookowym profilu tego projektu można znaleźć także inne produkcje, które – podobnie jak remiks “Trapollo” – każą wybić sobie z głowy branie na poważnie wypustów tego projektu.

kalendarz

Zdania w sieci są podzielone, jednak większość osób załapało konwencję i taka forma po prostu te osoby bawi – tak samo mamy i my! 😉

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?