Zedd odpowiedział na pytania fanów na portalu Reddit. Było o muzyce, ale też o wolnym czasie

Niemiecko-rosyjski DJ i producent Zedd po raz pierwszy zorganizował AMA, w którym pojawiło się wiele interesujących pytań.

kalendarz

Raz na jakiś czas popularni producenci decydują się na zorganizowanie na łamach serwisu Reddit tak zwanego AMA (Ask Me Anything). Jest to pewna forma integracji ze swoim fanami, którzy mogą zapytać swojego ulubionego artystę o dosłownie wszystko. Choć ciężko w to uwierzyć, to styczności z taką aktywnością nie miał jeszcze Zedd, który postanowił ostatnio to jednak zmienić. Q&A z niemiecko-rosyjskim producentem odbyło się w środę na podstronie Reddita związanej z muzyką – r/music.

Dużo o muzyce

Wśród wielu różnorakich pytań pojawiło się wiele naprawdę ciekawych kwestii, które przykuły naszą uwagę. Anton podzielił się wieloma wskazówkami na temat tworzenia muzyki. Z pewnością przydadzą się one wielu początkującym producentom, którzy chcieliby osiągnąć równie spory sukces – szczególnie, że Niemiec podawał sporo szczegółów, w tym także nazwy konkretnych wtyczek, z których korzysta.

emuze.me

Oczywiście Zedd dostał wiele pytań na temat niewydanej muzyki oraz trzeciego albumu studyjnego, który powinien pojawić się, gdy świat wróci “do normalności”. Poruszona została również kwestia wspólnego utworu z wokalistą MuseMattem Bellamy, który zwycięzca Grammy zapowiedział dwa lata temu. Numer udało się już stworzyć w zeszłym roku, jednak obydwaj panowie nie byli zadowoleni z końcowego efektu i postanowili wyprodukować coś nowego.

Collab z Porterem Robinsonem w drodze?

Pojawiły się również pytania na temat wspólnego utworu z Porterem Robinsonem – amerykańskim DJem i producentem, który pracował przy pamiętnym “Clarity“. Zedd przyznał, że obydwaj rozmawiali na ten temat i w przyszłości chciałby spotkać się w studio z dwudziestoośmiolatkiem.

ultra

Na tapecie wylądowała także kwestia puszczania muzyki na portalu Twitch. Nierzadko bowiem zdarzało się, że streamerzy byli banowani, ponieważ podczas ich transmisji pojawiały się utwory z dużych wytwórni, które z kolei restrykcyjnie podchodzą do kwestii praw autorskich.

Uwielbiam, gdy ludzie grają moją muzykę podczas streamów. Uważam, że to sytuacja win-win. Streamerzy zyskują, bo puszczają moją muzykę – a ja w zamian otrzymuję ‘darmową promocję’. Mogę Cię zapewnić, że większość twórców artystów kompletnie nie miałaby problemu z puszczaniem ich muzyki na livestreamach, gdyby nie umowy z wytwórniami.

Zedd

Skoro temat gier – to i o nich było co nieco podczas AMA. Anton spędza bowiem swój wolny czas, grając z przyjaciółmi w gry – aktualnie najwięcej czasu zajmuje mu Valorant. Oprócz tego producent wypełnia pustkę związaną z brakiem koncertów chociażby produkcją muzyki i zajmowaniem się domem.

Pełny wątek z AMA Zedda znajdziecie pod tym linkiem.

kalendarz

emuze.me

Total
4
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?