ZHU został pozwany przez swoją wytwórnię. Poszło o ponad 3 miliony dolarów

Amerykańsko-chiński producent w 2014 roku wylansował hit “Faded”, który pozwolił mu rozwinąć skrzydła w branży muzycznej.

silesia beats

Kiedy w grę wchodzą wielkie pieniądze, w świecie showbusinessu mało jest miejsca na przyjaźnie – najważniejsze jest wynegocjowanie dla siebie jak najlepszych warunków. Czasem okazuje się, że któraś ze stron gra nieczysto, przykładowo przywłaszczając sobie tantiemy niekoniecznie należące do niej. Wielki przebój czasami niesie za sobą kłótnie i nieporozumienia związane z pieniędzmi. Dlatego tak ważne jest, aby zainteresowane strony sobie ufały.

Zazwyczaj bywa tak, że to artysta pozywa swój managment, albo wytwórnię (tak było w przypadku MK) – tym razem jest jednak inaczej. Aż chce się powiedzieć, że miesiąc bez jakiegoś pozwu w branży EDM, to miesiąc stracony.

jay_cluss

Tym razem sprawa dotyczy amerykańskiego producenta ZHU, oraz wydającej go wytwórni Mind of a Genius Records. Label założony został przez Davida Danna w 2013 roku i zajmuje się szeroko pojętą elektroniką, hip-hopem, czy R&B.

ultra

Walka o duże pieniądze

ZHU podpisał kontrakt z Mind of a Genius 7 lat temu, co doprowadziło do wydania jego debiutanckiego singla „Faded”. Utwór ten stał się międzynarodowym hitem. Dann wnosi w pozwie o 3,45 miliona dolarów odszkodowania za rzekome naruszenie umów pisemnych i ustnych, a także oszustwo wekslowe.

Podstawą pozwu jest prowizja z umowy, którą Dann podpisał z ZHU. Właściciel labelu twierdzi, że zawarł z artystą umowę producencką, która dawała mu 10% prowizji. W tym samym czasie DJ zawarł również umowę managementową z TH3RD BRAIN (firma zarządzająca talentami). Manager miał dostawać 20% całego dochodu związanego z muzyką zarobioną przez ZHU, a prowizja miała być „należna” dożywotnio. Dann twierdzi, że warunki jego umowy odzwierciedlały warunki Jake’a Udella (manager artysty), co oznacza, że ​​on również powinien dostać z tego tytułu pieniądze.

silesia beats

Zespół prawny ZHU szybko złożył sprzeciw do pozwu złożonego pierwotnie w lipcu 2020 roku.

Pozew Danna jest niepoważny pod względem faktycznym i prawnym. Jego obrońca został powiadomiony, że ich pozew naraża ich na sankcje pieniężne, a także odrębny proces o złośliwe oskarżenie, gdy ich nierozważne, desperackie i sfabrykowane roszczenia zostaną odrzucone, a mój klient zostanie uniewinniony. W międzyczasie złożyliśmy wniosek o oddalenie w oparciu o całkowity brak zasadności pozwu, a wkrótce złożymy skargę przeciwko Dannowi o zadośćuczynienie i usunięcie sprawy.

Matt Rosengart – prawnik Zhu

Rozprawa ma odbyć się 25 lutego 2021 roku.

“David był ważną postacią i odegrał kluczową rolę w powstaniu ZHU”– powiedział John Vafa, prawnik Danna w wypowiedzi dla Pitchfork. Dodał też, że mają nadzieję na polubowne rozwiązanie sprawy. Nam z kolei pozostaje poczekać i przyglądać się, jak wszystko rozwinie się dalej.

ultra

jay_cluss

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?