Znamy kolejne szczegóły Sunrise Festival 2023. Ważna zmiana w temacie płatności

Komunikacja, płatności i strefa sanitarna – te istotne aspekty poprawy wyznaczył na łamach okkolobrzeg.pl organizator Sunrise Festival.

kalendarz

Do podczelskich letnich festiwali jest nam już bliżej już dalej. W drugiej połowie lipca w Nadmorskim Parku Kultury odbędą się dwie imprezy – elektroniczny Sunrise Festival i rapowy Sun Festival. Osoby planujące muzyczną wycieczkę do Kołobrzegu po zawirowaniach związanych z ubiegłorocznymi edycjami obu imprez zastanawiają się, jak pod względem organizacji będą wyglądać oba wydarzenia. Na nieco ponad 40 dni przed otwarciem bram dla pierwszych festiwalowiczów, włodarze MDT Production uchylają rąbka tajemnicy, wyjaśniając kwestię między innymi płatności.

Będzie lepiej?

Krzysztof Bartyzel, jeden z organizatorów Sunrise Festival i Sun Festival w wypowiedzi dla portalu okkolobrzeg.pl określił trzy kwestie, na których po ubiegłorocznych imprezach skupiono się najbardziej.

emuze.me

Wyznaczyłem sobie trzy punkty, na których w tym roku szczególnie się skupiliśmy. To jest komunikacja, płatności i strefa sanitarna. Po uwagach czy sugestiach z zeszłego roku poprawiliśmy je lub dostosowaliśmy do oczekiwań naszych festiwalowiczów.

Jeśli chodzi o sanitariaty – w tym roku zajmie się nimi inna firma. Co do komunikacji – przy bramkach wejściowych ma stanąć przystanek autobusowy, z którego uczestników festiwalu mają odbierać autobusy kołobrzeskiego zbiorkomu. Nie będą one miały stałego rozkładu – odjazd ma nastąpić po zapełnieniu pojazdu. Zaplanowane mają być także osobne miejsca dla taksówek, busów, rowerów i hulajnóg. Zmianie ulec ma również lokalizacja parkingu.

Zapłacisz kartą

Najwięcej pytań rodziło się jednak wokół płatności za napoje czy jedzenie na terenie imprezy. W poprzednich latach funkcjonował system płatności polegający na zegarkach, które można było doładować i za ich pomocą płacić w punktach gastronomicznych. Kontrowersje związane z awaryjnością systemu spowodowały, że w tym roku zasady gry ulegają zmianie.

ultra

Zrezygnowaliśmy z zegarków i kart, będzie można płacić tak, jak każdy z nas robi to na co dzień i do czego jesteśmy przyzwyczajeni, czyli zwykłą kartą bankomatową lub telefonem. Okazało się, że tu wybiegłem za daleko.

To, co trzeba oddać organizatorom wydarzenia, to większa niż w latach poprzednich sprawność pod względem pozyskiwania sponsorów i partnerów. Już teraz w zakładce “Partnerzy” – oprócz mediów – znajdują się marki Burn, Douglas i Desperados. Według zapowiedzi Bartyzela, do tego grona ma dołączyć jeszcze jeden, duży gracz.

Jednego dużego partnera, współsponsora ogłosimy prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Zapowiada się, że pod tym względem będzie to dla nas najlepszy rok.

Jesteśmy ciekawi

Jak to będzie wyglądać w praktyce? Przekonamy się w dniach 21-24 lipca (Sunrise Festival) i 28-30 lipca (Sun Festival). Więcej informacji na temat tej pierwszej imprezy znajdziecie pod tym linkiem, a na temat tej drugiej – tutaj.

Pełny artykuł portalu okkolobrzeg.pl znajdziecie pod tym linkiem.

kalendarz


foto: Gromysz

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?