Co rządziło w 2019 roku w EDMie? Oto pełne niespodzianek podsumowanie 1001tracklists

1001Tracklists zaprezentowało A State Of Dance Music, czyli niezwykle obszerny zbiór statystyk dotyczących roku 2019 w muzyce EDM.

sunrise

1001tracklists z biegiem lat stało się czymś więcej niż portalem, na którym można sprawdzić utwory z ulubionych setów. Autorzy strony od dwóch lat organizują własny ranking producentów, których utwory były najchętniej supportowane. Wydaje się to być świetną alternatywą dla dość kontrowersyjnego plebiscytu DJ Mag Top 100 DJs. To jednak nie wszystko – na social media portalu pojawiło się właśnie dokładne podsumowanie roku 2019 w muzyce EDM.


1001tracklists podsumowuje rok

Opracowanie, noszące nazwę “A State Of Dance Music 2019” zawiera naprawdę wiele interesujących danych, którym się teraz przyjrzymy. Na pierwszy ogień – najpopularniejsze gatunki. Tutaj niespodzianek brak – króluje future house (15%), za nim niezwykle popularny bass house (13,3%) oraz zyskujący na sile ostatnimi czasy tech house (11,3%).

kalendarz


Fisher dominuje playlisty

Teraz czas na najczęściej grane w ubiegłym roku utwory. Tutaj – o dziwo – bez zmian w porównaniu z poprzednimi takimi statystykami. Fisher i jego wszechobecne “Losing It” zgarnia pudło zarówno za 2018, jak i za 2019 rok. To niebywałe osiągnięcie to jeszcze nic – na drugiej pozycji znajduje się bowiem… ten sam Fisher, tym razem jednak z trackiem “You Little Beauty“. Na ostatnim miejscu podium znalazł się wielki radiowy hit ostatnich miesięcy – “Piece Of Your Heart“, za który odpowiadają Meduza i Goodboys.

kalendarz


Czas sprawdzić, który festiwal najbardziej grzeje światowe audytorium? Jak się okazuje, najwięcej wyświetleń na tracklistach zgarnął – kto by pomyślał – belgijski Tomorrowland. Niemal 800 tysięcy wyświetleń robi wrażenie. Za Madness ląduje Ultra Music Festival, a trzecie miejsce należy do EDC Las Vegas.


Lata lecą, Spinnin’ nadal na szczycie

Przyszła pora na najpopularniejsze wytwórnie muzyczne. Tutaj bez żadnych niespodzianek – na miejscu pierwszym holenderski gigant, Spinnin’ Records. Srebrny medal należy się labelowi Tiesto – Musical Freedom, a brązowy – stajni Don Diablo. Hexagon po raz kolejny potwierdza mocną formę, a – tak już z kategorii ciekawostek – już jutro otwiera kolejny sublabel.

sunrise


Najbardziej grzeją sety z Miami

Ostatnią, dla wielu najważniejszą statystyką jest lista najczęściej wyświetlanych setów roku 2019. Tutaj sytuacja jest niezwykle ciekawa, bowiem aż 8 na 10 z nich pochodzi… z Ultra Music Festival. Na miejscu pierwszym – i tu naszemu zdziwieniu końca nie ma – znalazł się Marshmello i jego set właśnie z Miami. Tracklistę tego występu zobaczyło ponad sto tysięcy ludzi. Na miejscu drugim uplasował się Timmy Trumpet i tracklista z jego pamiętnego występu na Tomorrowland. Na trzecim miejscu zaś legenda muzyki elektronicznej Tiesto oraz tracklista z jego występu w Boom.


Opisane przez nas statystyki to zaledwie skrawek tego, co 1001tracklists wrzuciło w sieć. Pełne, niezwykle obszerne statystyki znajdziecie pod tym linkiem. Życzymy miłej lektury!

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
2
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?