Hexagon zmienia swój kierunek! W następnym tygodniu startuje nowy label Don Diablo

Zmiany w labelu Hexagon. Don Diablo otwiera nowy sublabel, noszący nazwę “Future”. Sporo ma się też zmienić w Generation Hex oraz głównym labelu.

sunrise

Jakiś czas temu na naszych łamach informowaliśmy o zmianach w wytwórni Hexagon. Obok głównego labelu, pojawił się zupełnie nowy – Generation Hex. Do tej pory w kompletnie nowej marce Don Diablo zostało wydane 10 utworów, z czego żaden nie odstaje jakościowo od tego, co w swoim dobrze rozwijanym od lat mainie serwuje nam szósty najpopularniejszy artysta według rankingu DJ Mag Top 100 DJs. Jesienne zawirowania były jednak tylko preludium do zmian, które mają miejsce już w 2020 roku. Do sieci trafiły bowiem informacje wskazujące na to, że Holender otworzy kolejny sublabel.

Szansa dla młodych i perspektywicznych

Na skupiającym fanów Dona i jego muzyki redditowym kanale /hexagonians możemy znaleźć artworki zbliżających się wydań wszystkich wytwórni niderlandzkiego DJa i producenta. Wśród nich pojawiła się okładka zupełnie inna niż dotychczasowe – na dole znajduje się bowiem niespotykany dotąd napis “Future“.

kalendarz

Według jednego z użytkowników portalu, w jednym z epizodów radio show Dona mogliśmy się dowiedzieć, że label ten będzie czymś na styl Talent Pool od Spinnin’ Records. Future ma więc odpowiadać za znajdowanie młodych talentów i promowanie ich.

kalendarz

Pierwszy track w Future ma zostać wydany już 10 stycznia. “Halcyon” został stworzony przez Danny’ego Olsona i Henry’ego Hartleya. Krótki preview o dość słabej jakości, który trafił do sieci wskazuje na kompletnie odmienne brzmienia od tych, z których doskonale znany jest Don Diablo oraz artyści u niego wydający.

Hexagon idzie “w nieco bardziej popową stronę”

Nowy sublabel przynosi zmiany także w działaniu pozostałych brandów. Główny label miałby pójść w nieco bardziej popową stronę, z kolei Generation Hex będzie wydawać bardziej klubowe brzmienia. Musimy przyznać, że jest to dość ciekawa idea ze strony trzydziestodziewięciolatka i jego teamu. Wszystko jednak wyjdzie w praniu, dlatego jesteśmy ciekawi, w jaki sposób zapowiedzi przełożą się na stan faktyczny.

sunrise

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?