Znamy listę 101 najchętniej granych producentów w ubiegłym roku. Wyniki mogą szokować!

Przygotowane przez 1001tracklists zestawienie stanowi jeden z najbardziej miarodajnych rankingów producentów na świecie. Własnie poznaliśmy jego szczegóły.

silesia beats

Rok 2019 powoli dobiega końca – i, jak to zwykle bywa, pojawiają się powoli różnego rodzaju rankingi i podsumowania. Chociażby w sobotę, podczas kolejnej edycji Amsterdam Music Festival (zobacz timetable imprezy) poznamy najpopularniejszego DJa według rankingu DJ Mag. Zanim jednak to nastąpi, portal 1001Tracklists zaprezentował swoją listę najchętniej wspieranych producentów.

W przeciwieństwie do kontrowersyjnego rankingu DJ Maga, który opiera się na głosach fanów z całego świata portal 1001Tracklists, który jest największą bazą tracklist na świecie, swój ranking opiera na unikalnych supportach utworów w ciągu ostatniego roku a dokładniej od 1 października 2018 roku do 30 września 2019 roku. W ubiegłorocznym rankingu wygrał Don Diablo, a teraz sprawdźmy, jak zestawienie prezentuje się w tym.

silesia beats

1001Tracklists Top 101 Producers 2019 – wyniki

Na szczycie listy ponownie mamy zmianę, i to dość zaskakującą. Tym razem na pozycji numer 1 znalazł się David Guetta.

Ma to miejsce głównie za sprawą swojego drugiego projektu Jack Back. Takie numery, jak “(It Happens) Sometimes” czy “2000 Freaks Come Out” cały czas są bardzo mocno eksploatowane przez house’owych DJów.

ultra

Drugie miejsce zajmuje Tiesto, headliner pierwszej polskiej edycji Don’t Let Daddy Know, która odbędzie się już 30 listopada w Ergo Arenie. Na awans Tijsa z pewnością miał wpływ utwór “Grapevine”, który zyskał aż 219 unikalnych supportów.

Z kolei na najniższym stopniu podium znalazł się Skrillex, który wyprzedził ubiegłorocznego triumfatora, w tym roku piastującego piątą pozycję. Sonny podbił w tym roku scenę EDM wyprodukowanym wspólnie utworem z Johnem Fordem aka JOYRYDE pt. ,,AGEN WIDA”. Duży wpływ na wynik Amerykanina miał także fakt, iż DJe lubią często powracać do “Chicken Soup” – sławnego collabu z francuskim producentem, znanym jako Habstrakt.

Młoda krew szturmem zdobywa zestawienie

Na uwagę zasługuje również pozycja Steff Da Campo, który awansował o 25 pozycji i znalazł się na miejscu 12. Jednym z największych wygranych jest natomiast Keanu Silva, który jako nowa twarz w rankingu pojawił się na wysokiej, bo 23. pozycji. Największy awans należy zaś do Holendra znanego jako Jack Wins. Awansował on aż o 62 pozycje i ostatecznie znalazł się na 28. miejscu.

kalendarz

Kto zaliczył największy spadek?

Najdotkliwszy spadek może zaliczyć natomiast Luca Debonaire, który z 14. pozycji spadł aż na 97.! Powodów do zadowolenia nie mają także panowie z duetu Zonderling (spadek o 47 pozycji na 94. miejsce) oraz CID (spadek o 48 oczek na miejsce 67.)

Pełne zestawienie rankingu z dokładną liczbą supportów można zobaczyć tutaj. Dla “leniwców” prezentujemy zestawienie na grafice poniżej.

Ranking prezentowany przez 1001tracklist jest dużo bardziej miarodajny, wszak opiera on się na supportach utworów danego artysty. Nie jest on zdominowany przez mainstreamowe aliasy i pojawiają się w nim reprezentanci przeróżnych gatunków. Takie różnorodne zestawienie nie wywołuje tyle kontrowersji co wspomniany wyżej ranking DJ Mag, którego triumfatora poznamy już w nocy z soboty na niedzielę.

Oficjalna impreza z okazji ogłoszenia wyników odbędzie się 17 października w ramach Amsterdam Dance Event. Już teraz możemy Wam zdradzić, że pojawimy się na tym kameralnym wydarzeniu (250 biletów zostało rozlosowanych spośród wielu chętnych) – dlatego już teraz zacznijcie obserwować naszego Instagrama.

silesia beats

ultra

kalendarz

Total
26
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?