Seria „crossoverów, o które nikt nie pytał, ale których każdy potrzebował” w świecie muzyki chyba nigdy się nie skończy. Przed nami więc z pewnością wiele interesujących kooperacji, które – nawet jeśli nie będą rewolucyjne pod względem brzmienia – to wciąż będą godne odnotowania. W temacie zapowiedzianego z zaskoczenia na kilka dni przed premierą nowego albumu The Weeknd na to pierwsze rozstrzygnięcie z pewnością poczekamy. Ale za to bez wątpienia można stwierdzić, że „Dawn FM” to wydarzenie nie lada – szczególnie zważywszy na hype wokół Abela.
Świeży album Kanadyjczyka
Najnowszy album Kanadyjczyka składa się z 16 zupełnie nowych propozycji. Wiele wskazuje na to, że czołowym singlem promującym wydawnictwo już po premierze będzie „Sacrifice„. Jego pierwszy fragment mogliśmy usłyszeć już w sierpniu – wystarczyło oglądać klip do „Take My Breath” do końca.
Teraz otrzymaliśmy pełną wersję i przy odsłuchu nie da się po prostu wyrzucić z głowy skojarzeń z frenchowym brzmieniem, którego ikonami jest duet Daft Punk.
Dwa numery od SHM
Za proces produkcji kawałka odpowiadają Max Martin i Oscar Holter (producenci hitowego „Blinding Lights”, a także… Swedish House Mafia.

Co istotne – to nie jest jedyny kawałek, który Mafiosi stworzyli na „Dawn FM”. Drugą pozycją, w której palce maczali Axwell, Ingrosso i Angello, jest „How Do I Make You Love Me?„.
Przypomnijmy – to kolejny moment, w którym Abel i SHM przecinają się muzycznie. Kilka miesięcy temu ukazał się bowiem ich wspólny kawałek, zatytułowany „Moth To A Flame„.
W chwili premiery tego kawałka poznaliśmy także szczegóły trasy koncertowej „mafiosów”. Jedną z części „Paradise Tour” będzie występ w krakowskiej Tauron Arenie – więcej informacji na ten temat znajdziecie pod tym linkiem.
Calvin Harris również się udzielił
To jednak nie koniec dużych gwiazd EDMu zaangażowanych w produkcję nowego albumu The Weeknd. Utwór „I Heard You’re Married” (w którym wokalnie pojawił się także Lil Wayne), wyprodukował Calvin Harris.

I podobnie jak w przypadku, o którym pisaliśmy wyżej – Calvin Harris i The Weeknd również już kiedyś wydali collaba. W 2020 roku ukazał się kawałek zatytułowany „Over Now”.
The Weeknd „Dawn FM” – odsłuch
Pełny, trwający niemal 52 minuty, album „Dawn FM” możecie przesłuchać poniżej.