Ableton uruchamia aplikację mobilną do produkcji muzyki

Ableton uruchomił Note – aplikację mobilną do produkcji muzyki. Jest ona dostępna na iOS w cenie 5,99 dolarów.

sunrise

FL Studio Mobile jest dostępne na Google Play od 2013 r. Logic Pro X również ma swój mobilny odpowiednik na iOS. Użytkownicy iPhone’ów mogą nawet pobawić się w muzyka we wgranej już aplikacji Garage Band. Z tercetu najpopularniejszych programów do produkcji muzyki wersji na smartfony nie miał jedynie Ableton. Ten stan rzeczy uległ zmianie w ostatnim czasie, kiedy to na rynku pojawił się Note.

Nowa aplikacja dla twórców

“Note to miejsce do rozpoczynania pomysłów, eksperymentowania z dźwiękami i znajdowania kierunku. Jako część twojej regularnej rutyny tworzenia muzyki, może pomóc ci doskonalić umiejętność rozpoczynania lub ułatwić wejście w kreatywną przestrzeń na początku sesji” – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Abletona.

kalendarz

Aplikacja zawiera w sobie perkusje i instrumenty melodyczne z komputerowej wersji DAW. Note pozwala także na nagrywanie i wykorzystywanie własnych dźwięków.

kalendarz

Ogromne ułatwienie dla producentów

Note daje także możliwość zapisania projektu w chmurze. Technologia Ableton Cloud pozwala na synchronizację projektów na wielu urządzeniach. Oznacza to, że twórcy mogą wznowić pracę na komputerze tam, gdzie uprzednio przerwali ją na smartfonie, a tym samym zapomnieć o nuceniu melodii i beatboxowaniu do dyktafonu bądź “rysowaniu” melodii na kartce. Choć dobrym sposobem na zrealizowanie nagłego przypływu muzycznej inspiracji w pracy może być nawet Excel.

Note dostępny jest jedynie na telefony z systemem iOS za jedyne 5.99$. Naszych czytelników użytkujących Abletona zapraszamy na oficjalną stronę oprogramowania, gdzie można pobrać aplikację i dowiedzieć się więcej. Warto dodać, że mimo wielu podobieństw, wersja mobilna programu nie jest jego zamiennikiem. Nie oznacza to jednak, że przy jej pomocy nie można stworzyć niczego ciekawego. O tym przekonuje nas producent Barely Alive.

sunrise

kalendarz

Total
24
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?