FL Studio? Ableton? Phi – teraz możecie robić muzykę w… Excelu

Jeden z użytkowników YouTube’a stworzył działający DAW w programie Microsoft Excel. Czy xlStudio daje radę w produkcji muzyki?

kalendarz

Podstawowym elementem w tworzeniu muzyki elektronicznej jest program, w którym będziemy mogli ją wyprodukować. DAWów, czyli tego typu aplikacji jest naprawdę mnóstwo co często prowadzi do dyskusji między producentami o to, która z nich jest lepsza. Ale co by było, gdyby zacząć tworzyć muzykę w programie przeznaczonym do kompletnie innych celów?

Post, który pojawił się na naszym Facebooku kilka miesięcy temu był oczywiście żartem, ale to, o czym mówimy dziś, istnieje naprawdę. Zadaniu stworzenia DAWa w Excelu podołał użytkownik platformy YouTube o nazwie Dylan Tallchief, który stworzył działającą stacje roboczą w doskonale znanym programie Microsoft Excel.

emuze.me

Zrób sobie hita w Excelu!

Gotowy arkusz o nazwie xlStudio pozwala stworzyć muzykę, którą następnie możemy zapisać w abletonowym formacie .als. Po zapisaniu pliku przechodzimy właśnie do Abletona, gdzie dokonamy opcjonalnych poprawek i wyeksportujemy nasz utwór jako gotowy plik dźwiękowy. Na ten moment DAW ten pozwala na naprawdę wiele. Możemy między innymi wyciszać wybrane ścieżki, zmieniać ich głośność czy też zmieniać tempo. Możliwości xlStudio doskonale pokazuje filmik, który stworzył sam autor. Dylan Tallchief odtworzył w swoim excelowym arkuszu do tworzenia muzyki legendarny hit grupy a-ha “Take On Me“.

xlStudio możecie pobrać pod tym linkiem. Pamiętajcie, że ten gotowy arkusz zadziała tylko w standardowej wersji programu Microsoft Excel. Nie zadziała on w Arkuszach Google czy też programie LibreOffice. Miłej zabawy!

ultra

emuze.me

Total
57
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?