Your Ghost Production

Ten moment w kalendarzach wielu osób działających w branży klubowej jest nierzadko bardzo istotny. To właśnie w okolicach 20 października co roku odbywa się Amsterdam Dance Event, czyli pięciodniowy maraton pełen imprez oraz konferencji, gdzie pojawia się masa znanych i cenionych DJów oraz producentów. Mieliśmy przyjemność odwiedzić Amsterdam w tym czasie rok temu – a naszą relację przeczytacie, klikając w ten link.

Niestety – w tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, planowane na ten rok wydarzenia nie mogły odbyć się w naturalnym środowisku. Organizatorzy poszli więc drogą, którą podjęły prawie wszystkie większe eventy w tym roku. Tegoroczne ADE odbędzie się więc w formie serii streamów dostępnych w internecie. Na kilka dni przed startem poznaliśmy program tegorocznej edycji i – wzorem ubiegłego roku – wybraliśmy dla Was najciekawsze imprezy i konferencje, jakie będzie mogli śledzić w sieci.

Mała kwestia techniczna – każde z polecanych przez nas wydarzeń będzie opatrzone linkiem, pod którym znajdziecie więcej szczegółów. Linki te – jak zwykle u nas – można rozpoznać po tłustej, pomarańczowej czcionce w tekście.

Zaczynamy już w w środę

Amsterdam Dance Event zazwyczaj już w środę. Właśnie wtedy będziecie mieli okazję obejrzeć prezentację możliwości jeszcze ciepłego Pioneer CDJ-3000.

Podczas kolejnego wydarzenia, Carl Cox wspólnie z Christopherem Coe opowie co nieco o Awesome Soundwave, czyli labelu nastawionym głównie na artystów grających live acty.

Własną imprezę przygotowała też popularna wytwórnia Ultra Music. Zagrają na niej chociażby Sofi Tukker czy Illyus & Barrientos.

Pojawi się również coś dla fanów muzyki Drum n’ Bass, bowiem będą oni mogli zobaczyć set formacji Noisia z Roskilde 2017.

Czwartek pełen ciekawych konferencji

Drugi dzień eventu będzie stał pod znakiem niezwykle ciekawych konferencji oraz debat. Zobaczymy wtedy chociażby A&R’ów popularnego EDMowego labelu Armada Music.

Pojawi się również przedstawiciel YouTube Music, który opowie co nieco na temat łączenia artystów z globalną bazą fanów.

Początek weekendu będzie naprawdę gorący

W piątek ADE rusza na poważnie z niezwykle mocnymi i atrakcyjnymi streamami. Zaczynamy od nowego stylu Future Rave, który wprowadził nieco świeżości w branży – na jego temat podczas specjalnego streama opowiedzą David Guetta oraz Morten.

Znajdzie się też miejsce dla fanów trochę innej strony muzyki tanecznej – swój złożony z interpretacji największych EDMowych klasyków koncert zagra bowiem kwartet smyczkowy Metropole Orkest Cello’s.

W piątek rusza również dwudniowa celebracja dwudziestolecia Koolwaters, jednej z najbardziej kultowych agencji bookingowych. Tego dnia zagrają SWACQ, Tony Junior oraz Richard Durand.

Z kolei fani techno będą mogli sobie przypomnieć tegoroczną, wirtualną edycję Awakenings Festival. Do zobaczenia chociażby sety takich artystów, Maceo Plex, Joris Voorn, Adam Beyer, Amelie Lens, Nina Kravitz czy chociazby Kölsch.

Zabawa trwa w najlepsze

Sobota również będzie należała do dni, na które naprawdę warto zwrócić uwagę. Koolwaters będzie kontynuowało swój event – tego dnia gośćmi będą Firebeatz i Mesto.

Ciekawe wydaje się również wydarzenie elrowshow, gdzie fani będą mogli łączyć się na żywo za pomocą Zooma w trakcie setów takich artystów jak chociażby Joris Voorn, Franky Rizardo czy Anort.

Warto także przypomnieć o istotnej kwestii w kontekście 24 października – właśnie wtedy poznamy wyniki rankingu DJ Mag Top 100 DJs.

Została nam też niedziela, jednak – jak to zwykle bywa – w ostatni dzień ADE ciekawych wydarzeń będzie jak na lekarstwo.

Gratis to uczciwa cena

Wybraliśmy dla Was tylko najciekawsze wydarzenia, ale pełen program jest o wiele szerszy. Więcej informacji o tegorocznym Amsterdam Dance Event znajdziecie pod tym linkiem. Zachęcamy gorąco do oglądania, szczególnie, że wszystkie wydarzenia ADE Online będą dostępne w uczciwej cenie – czyli gratis.

Your Ghost Production