Alan Walker przeznaczył ponad 100 000 $ na walkę z globalnym ociepleniem. Czapki z głów!

Akcja warta poparcia! Zapoczątkowana przez jednego z topowych YouTuberów inicjatywa znalazła odzew również w świecie EDM.

sunrise

Rynek muzyki elektronicznej rozwija się bardzo szybko, tak samo proporcjonalnie rosną kwoty jakie artyści inkasują za swoje występy. Jedni skupiają się tylko i wyłącznie na swoich przyjemnościach, ale jest też część, która chce pomagać innym.

Niektórzy zakładają swoje fundacje i tam lokują część swoich przychodów, dodatkowo organizując różnego rodzaju charytatywne wydarzenia. Jednym z przykładów jest event, za którym stał Steve Aoki – pisaliśmy już o tym tutaj. Inni organizują własne festiwale muzyczne, gdzie cały przychód z biletów zostaje przekazany na szczytny cel. Takim świetnym pomysłem wykazał się Porter Robinson – całą ciekawą historię z tym związaną znajdziecie tutaj.

kalendarz

Alan Walker ufundował ponad 100 000 drzew

Ostatnio Alan Walker dołączył do grona EDMowych filantropów za sprawą wpłacenia dokładnie 100 tysięcy i jednego dolara na rzecz zasadzenia nowych drzew, tak istotnych w walce z globalnym ociepleniem.

kalendarz

“Właśnie przekazałem 100.001$ na zasadzenie nowych drzew! Świetna inicjatywa! Niech ludzie o tym usłyszą, stwórzmy nowy, lepszy świat!”

Alan Walker

Czym jest #TeamTrees?

Akcja #TeamTrees jest inicjatywą jednego z najpopularniejszych YouTuberów na świecie, noszącego pseudonim MrBeast. Udział w niej wzięli udział także inni topowi twórcy, tacy jak PewDiePie. Celem jest zebranie do 2020 roku funduszy wystarczających do zasadzenia 20 milionów nowych drzew. W momencie, kiedy piszemy tego newsa, cel wypełniony jest w 30 procentach. Wydaje nam się więc, że osiągnięcie założonego pułapu jest całkiem realne – szczególnie, że akcja ruszyła dwa dni temu.

Cieszy fakt, iż młodzi artyści odnoszący wielkie sukcesy wykazują się tak odpowiedzialnymi zachowaniami. Wy również możecie dołączyć do akcji – więcej szczegółów pod tym linkiem.

sunrise

kalendarz

Total
12
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?