Amsterdam Dance Event 2021 stoi pod znakiem zapytania. Powodem przedłużone restrykcje

Przedłużone przez holenderski rząd restrykcje mogą spowodować, że Amsterdam Dance Event 2021 nie odbędzie się w planowanej formie.

sb

Rok 2021 wiązał się z dużymi nadziejami odnośnie sezonu imprez i festiwali – szczególnie mając na myśli miesiące jesienne. Niestety, sytuacja związana z koronawirusem jest naprawdę płynna, przez to największy ruch w branży najpewniej jest już za nami. Wariant delta i nieodpowiednia liczba osób zaszczepionych może spowodować ponowny brak możliwości organizacji dużych skupisk ludności. Niechlubnym prekursorem we wprowadzaniu restrykcji okazała się Holandia, gdzie dużych wydarzeń plenerowych i imprez klubowych nie można realizować już od połowy lipca. Spotkało się to zresztą z protestami, które odbyły się w ubiegły weekend na ulicach największych miast.

Co z ADE 2021?

Obostrzenia na terenie Niderlandów mają trwać do końca października. Później, w zależności od sytuacji związanej ze wskaźnikami zakażeń koronawirusem oraz szczepień przeciw niemu, mają one zostać zniesione. To z pewnością nie pociesza tych, którzy planowali spędzić kilka dni w połowie października w Amsterdamie, podczas Amsterdam Dance Event. Kultowa już seria imprez i innych atrakcji związanych z muzyką elektroniczną po raz drugi może się nie odbyć w docelowej formie.

Konferencja jest planowana na dni 13-17 października. W jej ramach ma odbyć się wiele mniejszych i większych imprez, ma również nie zabraknąć rozmaitych paneli dyskusyjnych. Jednym z głównych wydarzeń planowanych na te dni jest Amsterdam Music Festival. Ta impreza również stoi pod znakiem zapytania – podobnie jak skorelowana z tym eventem ceremonia ogłoszenia wyników DJ Mag Top 100 DJs.

O ile holenderski rząd planuje w dalszym ciągu wspierać finansowo branżę eventową, o tyle zapewne wszyscy zgodzą się ze stwierdzeniem, iż nie jest to rozwiązanie, o które chodziło.

Organizatorzy dołączyli do protestu

Organizatorzy ADE nie omieszkali skomentować całej sytuacji na swoich social mediach, dołączając przy okazji do akcji #UnMuteUs.

Holenderski rząd postanowił po raz kolejny pozostawić festiwale, kluby i życie nocne bez perspektywy – katastrofalna decyzja dla ADE i całego przemysłu muzyki elektronicznej.

Bez jasnej wizji życia nocnego i jego kultury, wciąż nie ma na horyzoncie nadziei dla niezliczonych klubów, artystów i entuzjastów muzyki elektronicznej.

Niestety, na ten moment nie wiadomo, jaki los spotka tegoroczną edycję Amsterdam Dance Event. Do sprawy będziemy wracać.

sb

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?