Zapraszamy do opery! Anyma i Grimes wreszcie ze wspólnym kawałkiem

Matteo i Claire, po roku grania “Welcome To The Opera” w swoich setach, nareszcie wypuścili utwór w formie singla.

kalendarz

Połączenie sił tak głośnych uniwersów, jak Grimes i Afterlife nie mogło nie wyjść dobrze. Ponad rok od światowej premiery w DJskim secie kanadyjskiej artystki na EDC Las Vegas, światło dzienne ujrzała jej współpraca z zyskującym coraz większą popularność producentem o pseudonimie Anyma.

Witamy w operze

Dla kanadyjskiej artystki, byłej partnerki Elona Muska, “Welcome To The Opera” jest pierwszym wydaniem od czasu zeszłorocznego kawałka “Shinigami Eyes”. Jeśli mamy wierzyć jej słowom sprzed niemal roku, jest to jeden z ostatnich muzycznych śladów, jakie pozostawi po sobie, przynajmniej w ciągu najbliższych lat. Piosenkarka zamierza nagrać jeszcze jeden album, a następnie zająć się pomaganiem innym ludziom. Grimes potwierdziła między innymi rozpoczęcie projektu mieszkaniowego w Austin (w stanie Teksas).

emuze.me

Zajmę się budową niedrogich mieszkań. Chcę temu poświęcić następne pięć, dziesięć lat mojego życia.

Grimes dla Paper


Jak czytamy w opisie przygotowanym przez Afterlife (które wydało “Welcome To The Opera” we współpracy z Interscope Records) jest to pierwszy singiel z nadchodzącego albumu Anymy, który w sprzedaży pojawi się jeszcze w tym roku. Inną ciekawostkę dotyczącą tego utworu odnajdziemy w creditsach – przy jego powstaniu swój wkład, poza Matteo i Claire, mieli też inni producenci znani z wydań dla niemieckiego labelu – Cassian oraz Chris Avantgarde.

To jednak nie pierwszy raz, gdy drogi kariery Matteo Milleriego i kanadyjskiej artystki przecinają się ze sobą. W 2021 roku, a konkretnie 1 stycznia, na albumie “Miss Anthropocene (Rave Edition)” pojawił się utwór “New Gods”, zremiksowany przez Tale Of Us (duet Milleriego i Carmino Conte) i Âme (niemiecki tandem stworzony przez Franka Wiedermanna oraz Kristiana Beyera). Co ciekawe, jest to jedyna wersja, która obecnie nie jest dostępna ani na Spotify, ani na Beatporcie i w innych sklepach z muzyką cyfrową. Przyczyna usunięcia do dziś nie jest znana.

ultra

Czekamy na album

Jak wiecie z innego naszego tekstu, bardzo czekamy na album “Genesys”. Zaczęła nas już martwić posucha w wydaniach Afterlife – poprzednie wydanie, pomijając studyjną wersję “Point Of No Return” Adama Porta i Monolinka, ukazało się w marcu. Dlatego też liczymy, że w najbliższych tygodniach otrzymamy więcej szczegółów w temacie jego premiery.

Collab na linii Anyma – Grimes możecie sprawdzić poniżej.

kalendarz

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?