arctic monkeys the car

Arctic Monkeys ogłosili trasę po Europie. Będzie ona promować nowy album zespołu

Arctic Monkeys zapowiedziało trasę koncertową na przyszły rok po całym świecie. Plany obejmują zagranie 48 koncertów w przeciągu roku!

sunrise

Arctic Monkeys to brytyjski zespół, który zdobył światowy rozgłos dzięki płycie “AM” wydanej w 2013 roku i czołowym singlu “Do I Wanna Know”. Na ten moment panowie mają ponad 35 milionów słuchaczy na Spotify, co świadczy o ogromnej rozpoznawalności zespołu. W sierpniu ubiegłego roku podczas Openair Festival w Zurychu (nie mylić z naszym Open’erem) ekipa zapowiedziała zupełnie nowy album, który będzie można usłyszeć podczas przyszłej trasy koncertowej.

Lata przerwy…

Po ponad 4 latach przerwy Arctic Monkeys wracają do nas z siódmym studyjnym albumem. Pierwsze single pojawiły się pod koniec września i były to “Body Paint” i “There’d Be A Mirrorball”. Można z nich wywnioskować, że nadchodzące płyta będzie bardziej w stylu “Tranquility Base Hotel & Casino” niż kultowego już “AM”. Najnowszy krążek będzie nazywał się “The Car” i pojawi się już 21 października. Możecie go zamówić pod tym linkiem. Co ciekawe, wydawnictwo będzie dostępne na CD, winylu, a także na… kasecie magnetofonowej. 

kalendarz

Trasa koncertowa

Zespół zapowiedział także trasę koncertową na przyszły rok po całym świecie. Imponujące jest to, że plany obejmują zagranie 48 koncertów w ciągu roku. Podróż po Europie obejmie m.in. Austrie, Niemcy, czy Francję. Niestety, Polska nie znalazła się w tym zestawieniu. Supportem będzie zespół Inhaler – irlandzki zespół rockowy wywodzący się z Dublina. Warto zaznaczyć, że ostatnio członkowie Arctic Monkeys występowali w naszym kraju na Open’er Festival w 2018 roku.

kalendarz

kalendarz

Total
6
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?