Spotify Top 100

Koronawirus na dobre zmienił rok 2020 i pokrzyżował wszystkim plany. Z powodu panującej na całym świecie pandemii największe festiwale – w tym te EDMowe – musiały zostać przeniesione na kolejny rok. Sytuacja, póki co, robi się jednak nieco luźniejsza i przyszła pora na odmrażanie gałęzi kultury, które były zablokowane. Jedną z nich są oczywiście różnego rodzaju koncerty i wydarzenia muzyczne.

Co prawda w naszym kraju idzie to dość opornie, ale za to za granicą temat nabiera na sile. Szczególnie mamy na myśli Niemcy, które już w początkowym stadium pandemii postawiły na imprezy samochodowe. Realizowane w oparciu o formułę kina samochodowego eventy spotykały się ze sporym wzięciem. Jednak sytuacja powoli zmierza ku normalności, a więc naturalnym krokiem są próby powrotu do znanego sprzed marca formatu koncertowego. Tym tropem poszli organizatorzy projektu Arena Now, odpowiedzialni także za niemal już kultowy klub Bootshaus. Od 20 czerwca w mieszczącej się w Kolonii Lanxess Arena odbywają się muzyczne eventy.

Jest wysoko

Format ten zawiera występy artystów z różnych gatunków, jednak to fani EDMu mogą czuć się wyjątkowo dobrze zaopiekowani. Przykładowo – w ubiegły weekend wystąpił tam Don Diablo, z kolei w przyszły weekend odbędzie się tam Rave Culture In Concert – show duetu W&W. Oprócz nich, za deckami zjawią się Sandro Silva oraz doskonale znany wszystkim fanom muzyki hardstyle duet Da Tweekaz. Musimy przyznać, że wygląda to naprawdę obiecująco.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Koncerty mające miejsce w ramach projektu niosą za sobą będzie niósł za sobą wyjątkowe restrykcje wszystko z uwagi na bezpieczeństwo uczestników. Przede wszystkim ilość miejsc na tą imprezę jest bardzo ograniczona i może w niej wziąć udział tylko 1400 osób.

Uczestnicy będą podziwiać DJskie sety w specjalnych boksach, mających na celu social distancing. Między każdym z boksów zostanie zachowana przestrzeń 1,5 metra. Trzeba będzie też wziąć ze sobą maseczkę – a to po to, aby móc podczas imprezy wyjść z boksu.

Na lipiec planowane są jeszcze trzy EDMowe eventy – 10 lipca wystąpi między innymi David Puentez, a w dalszej części miesiąca zagrają Yellow Claw i Felix Jaehn. Więcej informacji na temat biletów znajdziecie pod tym linkiem. Jeśli będziecie zainteresowani udziałem, to radzimy się pospieszyć z nabywaniem biletów – gdyż te schodzą szybko!

Spotify Top 100