Armin van Buuren szokuje – projekt Rising Star powraca z singlem… po rumuńsku!

Holenderski producent szykuje się do wyjątkowego występu na UNTOLD – jego najnowszy singiel, będący powrotem do aliasu Rising Star, zawiera rumuński wokal!

sunrise

Rumunia – jeszcze kilka lat temu miejsce niekojarzone z muzyką EDM, teraz jedno z istotniejszych miejsc na europejskiej mapie festiwalowej. Ma to miejsce za sprawą dwóch eventów – lipcowego Neversea i sierpniowego Untold. Uwagę świata muzyki elektronicznej skupia w szczególności ta druga impreza – to tam Armin Van Buuren gra swoje najdłuższe sety. Nie inaczej będzie w tym roku – po ubiegłorocznym, niemalże siedmiogodzinnym secie, przyszedł czas na aż ośmiogodzinny występ na zamknięcie drugiego dnia wydarzenia.

Jednak to nie koniec ukłonów w stronę klużańskiej marki, będącej de facto jedną z największych atrakcji turystycznych Rumunii – wydany w połowie lipca singiel “Something Real” jest bowiem hymnej piątej edycji Untold. Numer mocno przypomina stylistykę formacji Dash Berlin i w 2017 roku był on przypisywany właśnie temu aliasowi. Jak się okazuje – niesłusznie.

kalendarz

Twórca “Blah Blah Blah” jednak nie poprzestał na tym – legenda muzyki klubowej postanowiła przywrócić do życia swój stricte trance’owy alias Rising Star. Pierwszym od 2016 roku utworem w ramach tego projektu jest “Cosmos“. Wokalnie udziela się w nim dobrze znana ze współpracy między z Markusem Schulzem, Dash Berlin czy Andrew Rayelem rumuńska wokalistka Alexandra Badoi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że piękna trzydziestolatka wykonuje ten utwór… w ojczystym języku.

kalendarz

Sama zainteresowana komentuje wydanie tego utworu w następujący sposób:

Stworzenie numeru wspólnie z Arminem van Buurenem to było marzenie, które się spełniło. Tekst do “Cosmos” został napisany w moim ojczystym języku – rumuńskim – i czuję, że to wzmacnia przekonanie, że muzyka jest uniwersalnym językiem – “Cosmos” jest utworem o dzieleniu się czystymi emocjami. To wielki zaszczyt, że mogłam z nim współpracować i jestem głęboko wdzięczna wszystkim niesamowitym ludziom w moim życiu, którzy ciągle mnie wspierają!

Alexandra Badoi

Warto przy okazji dodać, że Armin polubił w tym roku wydawanie nieanglojęzycznych utworów – w krajach Beneluksu triumfy święci bowiem singiel “Hoe Het Danst“, gdzie wokalnie udzielili się Davina Michelle – dwudziestotrzyletnia piosenkarka, znana z talent shows oraz własnego kanału na YouTube oraz Marco Borsato – jeden z najpopularniejszych holenderskich artystów. Utwór w ciągu ponad 2 miesięcy od premiery został na portalu Spotify odsłuchany niemal 25 milionów razy.

sunrise

Wracając jednak do “Cosmos” – utwór, który na pewno będzie istotnym punktem setlisty nadchodzącego specjalnego występu Armina na Untold, jest już dostępny w szerokiej dystrybucji – odnośnik znajdziecie poniżej.

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?