kontakt

W czwartkowy poranek czasu polskiego prezydent Rosji Władimir Putin wystąpił z orędziem, w którym ogłosił rozpoczęcie “operacji wojskowej” na Ukrainie. Niedługo potem rosyjskie wojska zaatakowały ukraińskie miasta, rozpoczynając konflikt zbrojny. O rosyjskiej inwazji wypowiedzieli się ukraińscy DJe i producenci, którzy razem ze swoimi rodakami mogą liczyć na solidarność przedstawicieli sceny EDM.

Gesty solidarności…

Od rana światowi producenci wyrażają swoje wsparcie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Obudziły nas dewastujące wieści o wojnie na Ukrainie. Smutne jest to, że wojna wciąż jest rozwiązaniem po tym wszystkim, przez co przeszedł świat. Dbajcie o siebie nawzajem.

Swedish House Mafia

Moje serce kieruję do Ukrainy. Okropne jest to, co się dzieje.

Ryos
https://twitter.com/RyosOfficial/status/1496713992919785473?s=20&t=yJ37oZZSkH11SPHi7Ravjg

Z tym całym g****m, które się teraz dzieje, pisanie o codziennych sprawach nie jest w porządku. Bądźcie bezpieczni, moi przyjaciele!

Chuckie
https://twitter.com/djchuckie/status/1496842581669564422?s=20&t=n3k_P7hsX17KYHmRUtJAkw

… i refleksja nad światem

Wielu producentów zdecydowało się na krótkie refleksje o ludziach i świecie.

J***ć wojnę.

Julian Jordan

Czy nie rozwinęliśmy się wystarczająco daleko jako ludzie, aby być dla siebie w porządku, pełnym szacunku i cieszyć się krótkim życiem, które wszyscy mamy?

The Chainsmokers

The Weeknd przekłada ogłoszenie

Na ogromne pod względem marketingu poświęcenie zdecydował się The Weeknd. Przez ostatnie dni fani Kanadyjczyka mogli spodziewać się ogłoszenia czegoś zapewne bardzo dużego. Dziś rano Tesfaye poinformował, że widząc to, co dzieje się na Ukrainie, postanowił się wstrzymać. Dodał też, że modli się o bezpieczeństwo dla każdego.

https://twitter.com/theweeknd/status/1496723322481963009?s=20&t=n3k_P7hsX17KYHmRUtJAkw

Jak my możemy wyrazić wsparcie?

Nietrudno zauważyć, że wymienieni wyżej artyści wyrazili swoją solidarność z Ukrainą za pośrednictwem Twittera. Platforma ta jest niewiarygodnie silnym narzędziem, a więc użyta w nieodpowiedni sposób może doprowadzić do wielu szkód. Pamiętajmy, by zawsze dokładnie sprawdzać źródło, z którego pochodzą czytane przez nas informacje. Eksperci przestrzegają przed szerzącą się dezinformacją, szczególnie w Internecie, z którego wielu z nas czerpie informacje. Zwalczanie fake newsów to najprostszy sposób, by pomóc Ukrainie.

Redakcja Shining Beats dołącza się do głosów solidarności. Ukraino, jesteśmy z Tobą!

kontakt