kontakt

Polscy fani elektronicznych festiwali od kilku lat stają przed nie lada dylematem – pod koniec lipca, bardzo często w ten sam weekend, w naszym kraju odbywają się dwa duże festiwale. Są to Sunrise Festival oraz Audioriver. Niestety, w tym roku imprezy te również się nakładają, a bazując na obecnej wiedzy naukowej można stwierdzić bez wątpliwości, że ludzie umiejętności bilokacji nie posiadają. Chociaż… są i tacy którzy potrafią jeden dzień spędzić w Kołobrzegu, a drugi w Płocku – czapki z głów!

Dla tych, którzy wybierają imprezę nad Wisłą, mamy kolejne dobre wieści! Kolejne, bowiem pierwsze informacje dotyczące eventu zostały już przekazane 3 miesiące temu, a w międzyczasie – dokładnie w lutym – do lineup’u dołączono kolejnych artystów.

Nie będziemy się jednak długo nad tym rozwodzić. Najważniejszą informacją poprzednich ogłoszeń było zaanonsowanie występu tajemniczego ZHU, znanego przede wszystkim z utworu “Faded”. Nareszcie!

Pikanterii dodaje fakt, iż właśnie w okolicach Audioriver (choć dokładnej daty nie znamy), producent ma wydać swój trzeci album! Jak sam ZHU wspominał, ma być to jak do tej pory najbardziej urzekający projekt. Brzmi ciekawie!

Na tym jednak nie koniec…

W drugiej fazie poza chińsko-amerykańskim DJem ogłoszeni zostali także między innymi: ARTBAT, Joyhauser czy chociażby Lane 8. Mamy też polski akcent, w postaci duetu Catz ‘n Dogz.

Swoista wisienka na torcie…

Największą dawką solidnych ogłoszeń jest jednak dzisiejsza, czyli trzecia faza. Jest ona spełnieniem marzeń wielu fanów techowych i house’owych klimatów – w Płocku wystąpią bowiem Claptone, Joris Voorn oraz Solomun. Zabookowano także polskie trio KAMP!, które już od lat jest jednym z mocniejszych aliasów na scenie alternatywnej elektroniki znad Wisły.

Jakby tego mało, jest jeszcze jedna petarda w tym zestawieniu – konkretnie kultowa formacja Noisia. Będzie to najpewniej ostatnia okazja, aby na polskiej ziemi posłuchać niderlandzkiego tercetu, jako że z końcem tego roku kończy on swoją działalność. Tak czy inaczej, jedno jest pewne – będzie mocno.

Obecny lineup wygląda następująco:

ARTBAT
Bicep (LIVE)
Bryan Gee feat. MC Felon
Catz n Dogz
Claptone
Degs
Dr. Rubinstein
Fred V
Gorgon City
High Contrast Band
I Hate Models
Joris Voorn
Joyhauser
Kamp!
Kas:st (LIVE)
Lane 8
Len Faki
Mathame
Mind Against
Neon Chambers (LIVE)
Noisia DJ Set
Orbital
Paula Temple b2b SNTS
Solomun
The Prototypes
Viper Diva (LIVE)
VTSS
Zardonic & Fickle6 present Takeover
ZHU

foto: Altao.pl

kontakt