kontakt

Już niedługo będziemy obchodzić trzecią rocznicę śmierci Tima Berglinga aka Avicii. Mimo, iż artysty z nami już nie ma, to pamięć o jego twórczości trwa nadal – i nic nie wskazuje na to, jakoby ten stan rzeczy miał się zmienić. W 2019 roku wydany został pośmiertny album szwedzkiego DJa i producenta, zatytułowany “TIM”. W jego skład weszły niewydane za życia utwory artysty.

Jeszcze za jego życia mogliśmy poznać Szweda bliżej. Kilka lat temu w polskich kinach można było zobaczyć bowiem dokument “True Stories”, pokazujący kulisy ostatniej trasy koncertowej producenta. Z kolei w najbliższych miesiącach fani twórcy “Levels” mogą spodziewać się kolejnej okazji do dowiedzenia się czegoś więcej o swoim ulubieńcu. Na rynku ukaże się bowiem biografia Avicii’ego.

Pod koniec roku

Autorem “Tim: The Official Biography of Avicii” jest szwedzki dziennikarz i producent filmów dokumentalnych, Måns Mosesson. Zagłębia się on w karierę Tima, porozmawiał także z rodziną i jego współpracownikami. Odwiedza również miejsca, w których bywał Avicii. W biografii nie zabraknie również wątku o zmaganiach Szweda ze zdrowiem mentalnym. Książka ukaże się 16 listopada w Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej.

Książka przedstawia szczery obraz Tima i jego poszukiwań w życiu, nie stroniąc od trudności, z którymi się borykał (…) Niemożliwe jest pojąć, jak duży wpływ wywarł Tim Bergling na całą branżę muzyczną i na fanów na całym świecie.

Måns Mosesson podróżował śladami Tima na całym świecie, od ulic jego dzieciństwa w Sztokholmie po Miami, Ibizę i Los Angeles, aby przedstawić dogłębny i różnorodny obraz życia i twórczości Tima.

Komunikat prasowy
Tim-The-Official-Biography-of-Avicii
Tim-The-Official-Biography-of-Avicii

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy książka Tim: The Official Biography of Avicii będzie oficjalnie dostępna na polskim rynku. Patrząc jednak na to, jak popularna jest twórczość Szweda w naszym kraju, możemy się spodziewać, że pojawi się również i u nas – i to w przetłumaczonej wersji. Czy tak ostatecznie się stanie, czy może będziemy zmuszeni “ściągać” biografię z Wysp – przekonamy się za jakiś czas.

kontakt