Avicii z nieznanej strony. Biografia szwedzkiego producenta ukaże się jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku ukaże się biografia Tima Berglinga aka Avicii. Za jej stworzenie odpowiedzialny jest Måns Mosesson.

pdc

Już niedługo będziemy obchodzić trzecią rocznicę śmierci Tima Berglinga aka Avicii. Mimo, iż artysty z nami już nie ma, to pamięć o jego twórczości trwa nadal – i nic nie wskazuje na to, jakoby ten stan rzeczy miał się zmienić. W 2019 roku wydany został pośmiertny album szwedzkiego DJa i producenta, zatytułowany “TIM”. W jego skład weszły niewydane za życia utwory artysty.

Jeszcze za jego życia mogliśmy poznać Szweda bliżej. Kilka lat temu w polskich kinach można było zobaczyć bowiem dokument “True Stories”, pokazujący kulisy ostatniej trasy koncertowej producenta. Z kolei w najbliższych miesiącach fani twórcy “Levels” mogą spodziewać się kolejnej okazji do dowiedzenia się czegoś więcej o swoim ulubieńcu. Na rynku ukaże się bowiem biografia Avicii’ego.

Pod koniec roku

Autorem “Tim: The Official Biography of Avicii” jest szwedzki dziennikarz i producent filmów dokumentalnych, Måns Mosesson. Zagłębia się on w karierę Tima, porozmawiał także z rodziną i jego współpracownikami. Odwiedza również miejsca, w których bywał Avicii. W biografii nie zabraknie również wątku o zmaganiach Szweda ze zdrowiem mentalnym. Książka ukaże się 16 listopada w Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej.

Książka przedstawia szczery obraz Tima i jego poszukiwań w życiu, nie stroniąc od trudności, z którymi się borykał (…) Niemożliwe jest pojąć, jak duży wpływ wywarł Tim Bergling na całą branżę muzyczną i na fanów na całym świecie.

Måns Mosesson podróżował śladami Tima na całym świecie, od ulic jego dzieciństwa w Sztokholmie po Miami, Ibizę i Los Angeles, aby przedstawić dogłębny i różnorodny obraz życia i twórczości Tima.

Komunikat prasowy
Tim-The-Official-Biography-of-Avicii
Tim-The-Official-Biography-of-Avicii

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy książka Tim: The Official Biography of Avicii będzie oficjalnie dostępna na polskim rynku. Patrząc jednak na to, jak popularna jest twórczość Szweda w naszym kraju, możemy się spodziewać, że pojawi się również i u nas – i to w przetłumaczonej wersji. Czy tak ostatecznie się stanie, czy może będziemy zmuszeni “ściągać” biografię z Wysp – przekonamy się za jakiś czas.

pdc

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?