“TIM” – muzyczny zapis ostatnich miesięcy życia Avicii’ego już dostępny! [ODSŁUCH]

Sztab producentów i songwriterów dbał o to, aby w przesłanych przed wyjazdem do Omanu utworach zachować muzyczną duszę Avicii’ego.

sunrise

Od samobójstwa Tima Berglinga aka Avicii minął już ponad rok. Bardzo szybko po tym tragicznym zdarzeniu zaczęły się spekulacje dotyczące ewentualnego pośmiertnego materiału, który mógłby ujrzeć światło dzienne. Na szczęście dla wszystkich fanów artystycznego kunsztu Szweda, światło dzienne ujrzewają właśnie wyprodukowane między styczniem a kwietniem 2018 roku utwory artysty. Album “TIM” jest już na rynku!

Na trackliście krążka znajduje się dwanaście utworów, wśród nich dotychczas wydane single “SOS” oraz “Tough Love”, a także nieco zmieniona wersja kawałka “Heaven”, której wcześniejsze wersje wyciekały kilkukrotnie do sieci w przeszłości. Track, w którym wokalnie udzielił się Chris Martin – frontman Coldplay – jest także najnowszym singlem promującym wydawnictwo.

kalendarz

Podkreślmy jednak, żeby zachować szczerość – album nie został w stu procentach wyprodukowany przez samego Avicii’ego. W dokończeniu dzieła pomógł sztab songwriterów i producentów, złożony z osób, które współpracowały z artystą w różnych momentach kariery. Są to Albin Nedler, Kristoffer Fogelmark, Vincent Pontare, Salem Al Fakir, Carl Falk, Joakim Berg oraz Joe Janiak. Kilka dni przed wyjazdem do Omanu – gdzie producent popełnił samobójstwo – Avicii udostępnił swoje nowe projekty współpracownikom, dodając wskazówki odnośnie tego, które utwory mają złożyć się na płytę. Całą tracklistę znajdziecie poniżej.

kalendarz

AVICII “TIM” – TRACKLISTA

1. Peace Of Mind (feat. Vargas & Lagola)
2. Heaven (feat. Chris Martin)
3. SOS (feat. Aloe Blacc)
4. Tough Love (feat. Agnes, Vargas & Lagola)
5. Bad Reputation (feat. Joe Janiak)
6. Aint a Thing (feat. Bonn)
7. Hold The Line (feat. Arizona)
8. Freak (feat. Bonn)
9. Excuse Me Mr Sir (feat. Vargas & Lagola)
10. Heart Upon My Sleeve (feat. Imagine Dragons)
11. Never Leave Me (feat. Joe Janiak)
12. Fades Away (feat. Noonie Bao)

Krążek w wersji fizycznej trafi do sklepów już jutro (7 czerwca). Jeden z egzemplarzy rozdamy Wam w konkursie, który rozpoczniemy po weekendzie. Tymczasem w sieci album jest dostępny już teraz – link do odsłuchu znajdziecie poniżej, natomiast pod tym linkiem zebraliśmy dla Was ponad 20 muzycznych ciekawostek dotyczących twórczości Avicii’ego. Naprawdę jest co czytać i czego słuchać!

sunrise

kalendarz

Total
15
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?