Ojciec Avicii’ego przed 1 rocznicą śmierci syna: “Tęsknię za nim w dużo głębszy sposób”

W szczerym wywiadzie dla szwedziego dziennika ojciec Tima opowiada między innymi o swoim cierpieniu i przemyśle muzycznym.

kalendarz

20 kwietnia minie rok od tragicznej śmierci Tima Berglinga. Szwedzki artysta popełnił samobójstwo z powodu problemów psychicznych. Zmagał się z nimi od dłuższego czasu. Ciało 28-latka znaleziono w posiadłości należącej do krewnego sułtana Omanu. Rodzina Avicii’ego zapowiedziała, że 6 czerwca zostanie wydany pośmiertny album muzyka. W sieci pojawił się już pierwszy singiel promujący krążek zatytułowany “SOS”.

Pomimo wesołych dźwięków – których w piosence nie brakuje – jej tekst nie jest już taki pogodny. Singiel został napisany jeszcze przed samobójstwem Tima, stąd można wnioskować, że artysta chciał przekazać coś swoim fanom. Dla rodziny Szweda nagłe odejście Tima było szokiem. Ojciec Avicii’ego – Klas Bergling – przez ostatni rok często wypowiadał się w mediach na temat śmierci syna. W wywiadzie dla szwedzkiego dziennika Dagans Nyheter Klas opowiedział o tym co czuje po roku od samobójstwa Tima.

kalendarz

“Każdy mnie pyta, czy po roku od śmierci Tima czuje się lepiej. Robią to mając dobre intencje, ale ja czuje się jeszcze gorzej. Teraz jest to inna perspektywa. Tęsknię za nim w dużo głębszy sposób.”

Klas Bergling – ojciec Avicii’ego

Ojciec Tima mówił też o swoich przemyśleniach na temat przemysłu, którego częścią stał się jego syn. Tajemnicą nie jest, że Tim w show-biznesie czuł się nieswojo. Podczas koncertów dla tysięcy osób potrafił dostać ataku paniki. Do tego alkohol i narkotyki, które spustoszyły jego organizm. To dlatego Avicii przestał koncertować i postanowił zamknąć się w studiu tworząc muzykę. Mimo to wytwórnia nie dawała mu spokoju naciskając na Szweda, by produkował coraz szybciej i coraz lepiej.

kalendarz

“To właśnie przemysł sam w sobie jest problemem. Przemysł, który zarabia na artyście. Naprawdę trudno jest zatrzymać tę maszynę.”

Klas Bergling – ojciec Avicii’ego

Pomimo żałoby po śmierci syna rodzice Avicii’ego skupiają się teraz na działalności fundacji Tima Berglinga, która ma na celu zapobiegać samobójstwom i edukować na temat zdrowia psychicznego. Wszystkie zyski z nadchodzącego albumu “TIM” zostaną przeznaczone własnie na ten cel. Niestety problem depresji wśród artystów jest ogromny. Według badań Help Musicians UK ponad 60% muzyków cierpi na depresję lub inne problemy psychologiczne.

kalendarz

sunrise

Total
44
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?