Axwell & Ingrosso z pierwszym miliardem na Spotify. Zajęło im to niecałe 5 lat

“More Than You Know” – tak nazywa się pierwszy utwór Axwella i Sebastiana Ingrosso, który osiągnął miliard streamów na Spotify.

2sher

Po rozpadzie Swedish House Mafii w 2012 roku nie do końca było wiadomo, czego możemy się spodziewać po tym wzbudzającym sporo emocji wśród fanów EDMu trio. Szybko okazało się, że Steve Angello zajmie się nieco bardziej ambitnymi brzmieniami, zaś Axwell i Sebastian Ingrosso w dalszym ciągu będą trzymać się blisko siebie. Ich plan był zgoła odmienny od tego, który ułożył sobie Steve. Utwory w ramach projektu Axwell & Ingrosso były nastawione w dużej mierze na komercyjny sukces. Niemniej, wciąż zachwycały one fanów pamiętających złote czasy progressive house’u. Tracki typu “Something New“, “Sun Is Shining” czy “More Than You Know” spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem – tak na festiwalach, jak i w radiostacjach. Szczególnie z tego ostatniego singla Szwedzi mogą być dumni.

“More Than You Know” kolejnym miliarderem

Najpopularniejsza piosenka duetu ukazała się w maju 2017 roku, w sam raz przed wakacjami. I istotnie, utwór ten okazał się niemałym hitem kolejnych miesięcy w wielu krajach, w tym także w Polsce. I choć “More Than You Know” było już zdecydowanie bardziej komercyjne niż poprzednie wydawnictwa, to wciąż spotykało się z ciepłym przyjęciem fanow tanecznej elektroniki. Numer ten utrzymał się w pamięciach słuchaczy na tyle mocno, że dziś jego twórcy mogą świętować przekroczenie symbolicznego pułapu.

Po niemal 5 latach od premiery, “More Than You Know” przebiło barierę miliarda streamów na Spotify. Jest to pierwsze tego typu osiągnięcie dla Axwella i Ingrosso zarówno w duecie, jak i solowo. Jest to też na ten moment największy sprzedażowy sukces formacji, która zakończyła swoją działalność w 2018 roku.

Szwedzi dołączają do elitarnego grona

Nie jest to pierwszy EDMowy singiel, który osiągnął tego typu cel. Wcześniej dziewięć zer przy swoim wydaniu mogli podziwiać między innymi Martin Garrix, David Guetta, Major Lazer, DJ Snake, The Chainsmokers, Kygo czy Marshmello. Axel i Seb dołączają więc do naprawdę solidnego grona.

2sher

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?