Zedd i The Chainsmokers EDMowymi zwycięzcami Billboard Music Awards 2019!

Przedstawiciele muzyki tanecznej odnoszą sukcesy w świecie popu – The Chainsmokers i Zedd ze statuetkami Billboard Music Awards 2019!

sunrise

Billboard Music Awards niekwestionowanie jest jednym z ważniejszych wydarzeń na rynku muzycznym, skupiającym znane z światowych list przebojów gwiazdy, w tym także EDMowe postaci. Za nami tegoroczna edycja plebiscytu – rozdanie nagród, które poprowadziła Kelly Clarkson, odbyło się w MGM Garden Arena w Las Vegas.

Niekwestionowanym zwycięzcą wieczoru okazał się Drake, który zdobył rekordowe dwanaście nagród. Nas jednak o wiele bardziej ciekawią kategorie związane z muzyką elektroniczną, w których przodowali Zedd i The Chainsmokers.

kalendarz

Amerykański duet był nominowany w dwóch kategoriach, najlepszy artysta Dance/Electronic oraz najlepszy album Dance/Electronic. Konkurencja była bardzo mocna, mianowicie w pierwszej z nich konkurentami byli Calvin Harris, Kygo, Odesza oraz Marshmello, który notabene obecnie zmaga się z problemami dotyczącymi praw autorskich.

ultra

W drugiej zaś “Sick Boy” – drugi studyjny album Alexa i Andrew – konkurował z albumami Davida Guetty “7”, Clean Bandit “What Is Love?” , Major Lazer “Major Lazer Essentials” , a także ponownie z Kygo i jego krążkiem Kids in Love .

Młodzi producenci zwyciężyli w obu kategoriach, co jest niewątpliwie dużym sukcesem i kolejną cenną cegiełką do ich międzynarodowego sukcesu.

sunrise

Także w dwóch kategoriach nominowany był Zedd – jednak statuetkę zgarnął tylko w jednej z nich, mianowicie za najlepszy utwór Dance/Electronic. Utwór “The Middle” zostawił w tyle DJa Snake‘a i jego Taki Taki, a także One Kiss Calvina Harrisa, Happier Marshmello oraz Jackie Chan od Tiesto i Dzeko. Anton był także nominowany w kategorii najlepszy utwór radiowy – jednak tutaj musiał uznać wyższość formacji Maroon 5 oraz Cardi B, którzy odebrali statuetkę za numer “Girls Like You”.

Zwycięzców we wszystkich pozostałych kategoriach możecie sprawdzić tutaj.

kalendarz

ultra

kalendarz

Total
5
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?