kontakt

Jakiś czas temu Blinders usunął ze swojego profilu na Instagramie wszystkie zdjęcia i filmy. W poświęconym tej nietypowej aktywności artykule zastanawialiśmy się, czy nie jest to czasem zwiastun nowego rozdziału w jego karierze. Dziś poznaliśmy ostateczną odpowiedź.

Intrygująca kampania promocyjna

Po stosunkowo niedługim czasie na social mediach polskiego producenta zaczęły pojawiać się nowe, tajemnicze treści. Pierwszą z nich był kilkusekundowy filmik, opatrzony muzyką rodem z undergroundowych horrorów. Fanom trudno było rozgryźć, co właściwie przedstawia zamieszczone video. Interpretacji nie ułatwił sam Blinders, który zdecydował się na zwięzły opis w postaci emotikony alarmu. Wśród komentujących pojawiły się głosy “He’s back”.

Czekamy na utwór… czy na film?

Przedostatni post Blindersa bardziej przypomina trailer filmu, niż teaser EDMowego utworu. W komentarzach pojawiły się nawet opinie, według których Mateusz powinien zostać reżyserem filmowym. Zatem rozsiądźcie się wygodnie w fotelach i odpowiedzcie na pytanie, które polski producent zadaje nam osobiście. “Have you ever felt pressure?

Długo oczekiwany wielki powrót!

Wszystkie te ruchy doprowadziły nas do pierwszego po ośmiomiesięcznej przerwie singla Blindersa. W “Pressure (Wanna Feel Good)” otrzymaliśmy połączenie modnego w ostatnim czasie tech house’u z charakterystycznym dla stołecznego twórcy brzmieniem. Spod ręki Mateusza nie wyszedł tylko i wyłącznie utwór – w pełni jego autorstwa jest także wideoklip.

Głębszy przekaz

Tytuł, teaser oraz zamykający się w kilku słowach tekst (“I just wanna feel good”) sugerują nam, że Blinders w swoim najnowszym utworze podejmuje temat presji, stresu, samopoczucia i innych kwestii związanych ze stabilnością mentalną. Po odejściu Avicii’ego, w branży muzycznej i nie tylko, mówi się o niej coraz częściej. Artyści coraz chętniej robią sobie przerwy celem zadbania o swoje zdrowie psychiczne. W ostatnim czasie taki krok podjął między innymi Mike Williams.

Na chwilę wytchnienia pozwolił sobie także Blinders. Jakie były jego sposoby na zrobienie czegoś dla siebie? Jeden z nich w komentarzach pod klipem zdradził… Sikdope.

Nasze ptaszki ćwierkają, że to dopiero początek ofensywy Blindersa, który ma w zanadrzu jeszcze niemało materiału. Na to jednak przyjdzie nam zapewne jeszcze poczekać – tymczasem warto zapoznać się z utworem “Pressure (Wanna Feel Good)”, który jest dostępny na portalach streamingowych.

kontakt