Jeden z głównych twórców scen na Tomorrowland zbankrutował

Belgijska firma BM Projects zajmowała się produkcją scen na czołowe festiwale, w tym na Tomorrowland. Z powodu COVID-19 zamyka swoją działalność.

2sher

Zamrożenie branży eventowej to problem nie tylko dla fanów, artystów czy organizatorów eventów. Bardzo często zapomina się przy tym o osobach, bez których to wszystko nie wyglądałoby tak, jak wygląda. Chodzi oczywiście o architektów scen, dźwiękowców czy o wiele innych osób i podmiotów, które ogarniają eventy od sceny technicznej. Paradoksalnie to właśnie oni są najbardziej narażeni na straty finansowe, czego powoli zaczynamy dostawać wymierne przykłady.

Bankrutuje BM Projects

A chodzi tu o jedną z belgijskich firm, mianowicie BM Projects, która ogłosiła upadłość. Przedsiębiorstwo zajmowało się konstruowaniem scen na największe światowe eventy EDM, w tym także na Tomorrowland.

emuze.me

Powodem zamknięcia działalności jest rzecz jasna pandemia koronawirusa, która spadła na branżę festiwalową gwałtownie, anulując w mgnieniu oka wiele projektów.

W przeciągu jednego tygodnia, cała nasza agenda opustoszała. Wszystkie krajowe i międzynarodowe eventy zostały odwołane. Nie ma, rzecz jasna, żadnych perspektyw także do końca roku.

Marc Van Sintruyen, właściciel BM Projects

To dopiero początek – także u nas

Ten przypadek może być dopiero początkiem podobnych ruchów ze strony innych firm, w tym także w Polsce. Jak się bowiem okazało, branża eventowa jest jedną z nielicznych tak dużych branż bez zwolnienia ze składek na ZUS. Więcej na ten temat przeczytacie pod tym linkiem.

ultra

emuze.me

Total
53
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?