Steve Angello i Sebastian Ingrosso powracają ze wspólnym projektem. Nowa muzyka od Buy Now!

Duet Buy Now już jakiś czas temu powrócił do aktywności, jednak dopiero teraz, na zakończenie 2022, otrzymaliśmy od nich pełnoprawną EPkę.

sunrise

2022 rok nie był najlepszy dla trio Swedish House Mafia. Już nawet nie patrząc na aspekt muzyczny (bo sam album “Paradise Again” starzeje się całkiem dobrze), lecz bardziej wizerunkowo – zwłaszcza poprzez odwoływane koncerty, również ten w krakowskiej Tauron Arenie). Szwedzi postanowili jednak zafundować fanom jeszcze jeden comeback. Na scenę powraca bowiem Buy Now – projekt, który Sebastian Ingrosso i Steve Angello uruchomili w 2005 roku.

Debiutancki singiel duetu nosi tytuł “For Sale”, ale znacznie większym echem odbił się ich drugi numer. Wydany trzy lata później “Body Crash” opiera się na samplach z hitu “Let’s All Chant” od The Michael Zager Band. Przy późniejszych wydaniach, numer zyskał remiksy między innymi Dirty Southa, duetu Global Deejays czy Burns’a.

Tandem zapadł w czternastoletniletni sen na rzecz innych projektów – między innymi tego najsłynniejszego, czyli Swedish House Mafia, który Ingrosso i Angello założyli z Axwellem.

kalendarz

Angello i Ingrosso wracają do starego projektu

Po zakończeniu tegorocznej ekspansji Swedish House Mafia przyszedł czas na niemałą niespodziankę w postaci… powrotu Buy Now. Pierwszy od lat singiel okazał się collabem z Salvatore Ganaccim. Pełne oldskulowego vibe’u “Let You Do This” trafiło na debiutancki album Emira pt. “Culturally Appropriate”.

kalendarz

Jednak dopiero w ostatni weekend 2022 roku, wspólny label Steve’a i Sebastiana – La Mode – wydał “Church EP” z dwoma nowymi produkcjami Buy Now. Warto dodać, że w obu numerach – “Church” i “Speak Up” Szwedom pomagali włoscy bracia PARISI, znani ze współprac z Fred again… (chociażby przy utworach Eda Sheerana oraz z płyt “Actual Life”), The Black Eyed Peas czy Elderbrookiem.

Skąd tytuł EPki? A stąd, że obie produkcje powstały w znanym studiu nagraniowym The Church Studios w Londynie. Zarówno “Church” jak i “Speak Up” to pokaz dosyć eksperymentalnych – jak na szwedzkich producentów – dźwięków. Szczególnie miło zaskakuje breakbeatowe “Speak Up”, którego energia i brzmienie przywołuje na myśl dokonania duetu Bicep (twórców już kultowego “Glue”).

sunrise

Czy powrót Buy Now to jednorazowa akcja i na kolejne produkcje tego tandemu znów przyjdzie nam czekać kolejne kilkanaście lat? A może otrzymamy znacznie więcej materiału w 2023 roku? Czas pokaże.

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?