Carl Cox wydał w końcu singiel z pierwszego od ponad 10 lat albumu

Oczekiwanie fanów na nowy album legendy techno skończy w tym roku. Carl Cox wyda zawierający 17 utworów materiał we wrześniu.

sunrise

Jedna z najważniejszych postaci na światowej scenie muzyki elektronicznej, niekwestionowany król techno – Carl Cox zapowiedział, że w tym roku wyda nowy album zatytułowany „Electronic Generations”. Artysta dosyć długo kazał czekać swoim fanom na nową porcję mistrzowskich brzmień. Jego ostatnia płyta „All Roads Lead To The Dancefloor” ukazała się w 2011 roku. Okazuje się, że ponad 10-letni czas oczekiwania skończy się już za kilka miesięcy, bo „Electronic Generation” zostanie wydane 16 września.

Zanim jednak nadejdzie oficjalna premiera albumu, polscy fani będą mieli wyjątkową okazję podziwiać legendarnego DJ na żywo w naszym kraju. Carl Cox będzie w tym roku gospodarzem dedykowanej sceny na Sunrise Festival. Na niej wraz z innymi artystami dostarczy wiele muzycznych wrażeń uczestnikom.  

kalendarz

Zapowiada się mocne wydanie

Rok temu Carl Cox podpisał kontakt z wytwórnią muzyczną BMG i wtedy też stało się jasne, że artysta niedługo podzieli się ze światem kolejnym muzycznym dorobkiem w postaci nowego albumu. Kilka dni temu potwierdził on, że “Electronic Generations” oficjalnie zbliża się wielkimi krokami.

kalendarz

„Czuję się bardzo szczęśliwy, że mam okazję wydać ten album. Jako artysta grający na żywo i DJ mam okazję grać na całym świecie i widzieć ludzi cieszących się wspólnym doświadczeniem, byciem razem i tańczeniem. Zebrałem wszystkie elementy, których nauczyłem się oglądając te tłumy, dodałem swoje brzmienie i starałem się dać wam prawdziwe doświadczenie muzyki elektronicznej.”

Carl Cox

Na albumie ma znaleźć się łącznie 17 utworów. Jednym z nich jest ostatnio wydany kawałek w klimatach Acid Techno „How It Makes You Feel” z Nicole Moudaber. To druga współpraca tej dwójki, gdyż wcześniej mieli oni okazję działać razem przy tworzeniu numeru „See You Next Tuesday”.

Kiedy Carl poprosił mnie o ponowną współpracę, tym razem przy jednym ze swoich nowych kawałków albumu, wiedziałam, że ten utwór musi dostarczyć tej potężnej energii i rytmu, które zawsze wnosimy, gdy występujemy. „How It Makes You Feel” absolutnie rozbiło parkiety taneczne na całym świecie, więc jestem podekscytowana, że w końcu uwalniam tę monstrualną melodię!

Nicole Moudaber

Ponadto na albumie ma pojawić się też wydany już jakiś czas temu utwór „Speed Trials on Acid”. W nim swoje siły połączyli Carl Cox i Fatboy Slim. Wspomniany Fatboy Slim, podobnie jak Carl Cox, wystąpi w tym roku przed publiką Sunrise Festival.

sunrise

Tracklista „Electronic Generation”

 1. Electronic Generations (El Rancho Mix)
 2. How It Makes You Feel
 3. Our Time Will Come
 4. Heads Up
 5. Toys Out of the Pram
 6. Bring It Back
 7. Deep Space X
 8. Lokma
 9. Keep the Pressure On
 10. Get After It
 11. Line Lock
 12. World Gone Mad
 13. Speed Trials on Acid
 14. Move the Crowd
 15. Apollo Beings
 16. See the Sun Rising
 17. Electronic Generations Reprise

kalendarz

Total
17
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?