Carl Cox funduje stypendium dla młodych twórców. Jego wartość to niemal 80 tysięcy złotych

Legenda techno podjęła współpracę z jedną ze szkół muzycznych, gdzie powstaje nowy kierunek, związany z muzyką elektroniczną i biznesem.

sb

Ikona sceny techno nie stoi w miejscu podczas tych wciąż się przedłużających nietypowych miesięcy. Artysta wykorzystał pandemię na napisanie autobiografii, a teraz chce pomóc innym. Carl Cox od lat inspiruje młodsze pokolenia swoją działalnością – a teraz postanowił dołożyć do tego konkretną, bo finansową cegiełkę. Ufundowane przez producenta stypendium ma wesprzeć początkujących twórców i przyszłych pracowników branży muzycznej. Wcześniej w branży podobne działania dla początkujących programistów podjął Black Coffee.

Pomoc dla młodych

Gigant sceny muzyki elektronicznej zdecydował się na współpracę z WaterBear, uczelnią mieszczącą się w Brighton i oferującą studia o tematyce muzycznej. Szkoła we wrześniu tego roku otwiera nowy kierunek o nazwie “Muzyka elektroniczna i biznes“. Będą to studia licencjackie, w których będziemy mogli uczestniczyć stacjonarnie lub online, z każdego miejsca na Ziemi. Z tej okazji, uczelnia we współpracy z Carlem Coxem będzie oferowała stypendium. Każdy zamierzający studiować nowy kierunek na WaterBear będzie mógł na nie aplikować do 20 sierpnia 2021 roku. Osoba, której uda się wygrać stypendium otrzyma sprzęt muzyczny o wartości £15,000, co daje w przeliczeniu prawie 80 tysięcy złotych. Nagroda ma być ułatwieniem, które pomoże przy wkraczaniu do nowej branży.

“Jestem bardzo podekscytowany”

DJ nie ukrywa zadowolenia ze współpracy z WaterBear. Artysta chciałby pomóc osobom, które mogą być nadzieją dla przyszłej sceny muzyki elektronicznej.

Jestem bardzo podekscytowany tym, że mogę wesprzeć WaterBear – która jest Wyższą Szkołą Muzyczną – poprzez zapewnienie nagrody, jaką jest stypendium oraz przyczyniając się do czyjejś kariery i przygody w branży muzycznej. Mam nadzieję, że to pomoże w procesie kreatywnym i doprowadzi do powstania dużej ilości nowej muzyki elektronicznej, którą będziemy mogli się wszyscy cieszyć.

Carl Cox

sb

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?