Charlotte de Witte otwiera nowy label. Chce wspierać wschodzących twórców

Belgijska producentka Charlotte de Witte 7 listopada otworzyła sublabel wytwórni KNTXT. W RPM chce wspierać wschodzące talenty.

freedom

Charlotte de Witte jest z pewnością jedną z najbardziej wpływowych postaci muzyki elektronicznej ostatnich lat. To właśnie ona w tym roku zajęła 14. miejsce w rankingu DJ Mag i jako pierwsza kobieta w historii zamknęła dzień na głównej scenie festiwalu Tomorrowland. Ponadto, rok wcześniej zdetronizowała niekwestionowaną legendę Carla Coxa i stanęła na szycie Alternative Top 100 DJs. Te wszystkie osiągnięcia dają Charlotte prawo do wspierania wschodzących talentów. O tym, że belgijska producentka z tego przywileju korzysta dość chętnie, niech świadczy uruchomiony w ostatnich dniach sublabel KNTXT – RPM.

Charlotte de Witte z nowym labelem

Swoją pierwszą wytwórnię 30-latka otworzyła w 2019 r. jako element wykreowanej przez siebie marki KNTXT, na którą składały się także radioshow oraz seria imprez organizowanych w belgijskim klubie Fuse. Charlotte chce nadal rozwijać markę i wspierać wschodzących artystów, czego przejawem jest RPM – otwarty przed paroma dniami sublabel KNTXT.

Otwarcie RPM Charlotte ogłosiła 7 listopada. Parę dni później, 11 listopada, ukazały się 3 pierwsze utwory spod szyldu nowego sublabelu. Składają się one na Break Into Acid EP, której autorem jest brazylijski producent Acid Asian. Jego marka rozwinęła się w środku pandemii. W jego twórczości słychać wpływy hard techno, trance, a także innych, “nieelektronicznych” gatunków.

Charlotte prezentuje ostatnio niesamowitą formę. Niecały miesiąc temu producentka wydała EPkę “Apollo”, którym zachwyciła swoich miłośników. Polskim fanom również nie daje o sobie zapomnieć. Latem 30-latka zagrała podczas FEST Festival, a już 2 grudnia wystąpi w Warszawie. Bilety na to wydarzenie są już dostępne na stronie organizatora – czyli agencji Follow The Step.

freedom

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?