Taco Hemingway i spółka z nowym singlem z “club2020”. “Malibu Barbie” zrobiła szum jeszcze przed premierą

club2020 prezentuje drugi singiel zapowiadający wspólny album wytwórni. A w nim między innymi Taco Hemingway, Dwa Sławy czy… Young Leosia.

2sher

O wytwórni 2020 zaczęło robić się głośno już w momencie jej powstania. Nie dziwi to wcale – wszak stoją za nią tak uznane rapowe persony, jak Taco Hemingway czy PRO8L3M. Ciekawiej zaczęło się za to robić na jesieni ubiegłego roku – kiedy to label zorganizował specjalne wydarzenie w jednym z gdańskich klubów. Event nazywał się “club2020: Początek” i wystąpili w nim prawie wszyscy członkowie labelu. Był to start akcji promującej wspólny album, z którego drugi singiel właśnie ujrzał światło dzienne.

Wszystko zgodnie z planem

Zgodnie z wcześniej zapowiedzianym planem wydawniczym najpierw dostaliśmy singiel “club2020“, w którym możemy usłyszeć OIO, Catchup’a i Taco Hemingwaya.

emuze.me

Z kolei parę dni temu otrzymaliśmy pierwszy vlog z zaplecza tworzenia płyty. Dowiadujemy się z niego między innymi, że utwory powstawały w dwóch grupach:

Grupa 1: Catchup. Oki, Young Igi, Young Leosia, Łajzol
Grupa 2: Dwa Sławy, Gruby Mielzky, Taco Hemingway, Otsochodzi, Dziarma

ultra

Można się spodziewać, że ze względu współpracy ze sobą artystów w poszczególnych grupach, otrzymamy nowe utwory w podobnych zestawieniach.

Malibu Barbie

Natomiast dziś wylądował kolejny singiel promujący płytę. Nosi on tytuł “Malibu Barbie” i już wcześniej mogliśmy go usłyszeć za sprawą filmików pochodzących ze wcześniej wspomnianego gdańskiego eventu. 2020 serwuje nam ciekawe połączenie – w osadzonym w klimatach jersey club numerze spotykamy się wszak z raperami reprezentującymi różne style. Gruby Mielzky, Dwa Sławy i Young Leosia w jednym numerze? Jak widać, da się!

Co następne?

Następny w kolejce jest vlog z zaplecza tworzenia płyty, który swoją premierę będzie miał 23 stycznia. Trzy dni później – czyli równo za tydzień – otrzymamy trzeci singiel, zatytułowany “Przypływ”. Pojawią się na nim Avi, Oskar83 (znany z duetu PRO8L3M) oraz Gruby Mielzky. 30 stycznia zaś na YouTube pojawi się trzeci i ostatni materiał zza kulis powstawania “club2020”. Premiera albumu odbędzie się 10 marca, ale już teraz można zamawiać krążki w preorderze pod tym linkiem (jest to drugi drop albumu, który trwa tylko 24h).

kalendarz

emuze.me

Total
13
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?