Co fanom elektroniki ma do zaoferowania FEST Festival 2022? Analizujemy lineup

FEST Festival od pierwszej edycji ma do zaoferowania fanom szeroko rozumianego EDMu naprawdę wiele. Jak będzie w 2022 roku?

2sher

Do FEST Festival 2022 została dosłownie chwilka. Jak w ubiegłym roku, organizatorzy spodziewają się w sumie dziesiątek tysięcy osób każdego dnia. A mają te osoby po co do Parku Śląskiego przychodzić – wszak docelowo grać będzie aż 10 scen, a dodatkowo dostępne będą rozmaite atrakcje dodatkowe, często niezwiązane z muzyką. Fanów muzyki tanecznej będą jednak interesować w głównej mierze Main Stage (chociażby z racji RUFUS DU SOL czy The Chainsmokers), a także Arena Stage (gdzie wystąpią m.in. Charlotte de Witte, FISHER czy Armand van Helden). To jednak nie koniec – jak co roku nocną część festiwalu zdominują dedykowane sceny z różnymi nurtami elektroniki.

Podczas tegorocznej edycji FEST Festival Kręgi Taneczne są inne niż rok temu. O ile skupiona na techno scena Smolnej, psytrance’owa Astral i house’owa Eden zostają bez zmian, o tyle drum n bass’owa Raban wypadła na rzecz wypełnionego mocnym techno kolektywu Possession. Zmianie względem 2021 ulegnie także umiejscowienie tych scen – organizatorzy przenieśli je tam, gdzie były one podczas pierwszej edycji imprezy. Już jakiś czas temu poznaliśmy szczegółowe składy artystów grających na scenach – teraz przyjrzyjmy się rozpiskom godzinowym.

Krąg Taneczny by Smolna

Fani techno mają do dyspozycji w tym roku aż dwie dedykowane sceny. Pierwszą z nich – jak co roku – przejmuje warszawski klub Smolna. Pierwszego dnia działania sceny (a będzie nim dopiero czwartek, czyli drugi dzień całego festiwalu) głównymi postaciami będą Partiboi69, Recondite oraz Joris Voorn. Niestety, set tego ostatniego pokrywa się z występem Charlotte de Witte. W piątek do pieca da między innymi Enrico Sangiuliano, zaś w sobotę – Oliver Huntemann. Niestety, nie obędzie się bez absencji – na kilka dni przed festiwalem odwołano występ Sama Paganiniego.

Possession

Znana już chociażby z poznańskiego klubu Tama marka Possession przejmie jeden z Kręgów Tanecznych. Tutaj odnajdą się fani cięższego i szybszego techno (w tym także autor tego artykułu), którzy będą mieli dużo czasu na odpięcie wrotek. Scena wszak będzie grać przez trzy dni festiwalu (od czwartku do soboty) między 22 a 6 rano.

Astral Stage

Na Astralu doszło do pewnych zmian – jest nowy kurator, jest też nieco odmienne (bardziej trance’owe w naszej opinii) podejście do lineup’u. Jednakże fani klimatów psy i goa także będą mieli naprawdę wiele dla siebie. Najmocniejsi gracze powinni sobie zanotować szczególnie czwartek – wówczas scena ta będzie grać do godziny… 7 rano.

Eden Stage

Fani house’u i pochodnych już w ubiegłym roku polubili scenę zarządzaną przez festiwal Wisłoujście (który notabene już za tydzień). W tym roku powodów do odwiedzin na Edenie będzie jeszcze więcej. Przede wszystkim scena ta będzie grać przez wszystkie 4 dni festiwalu, jako jedyny Krąg Taneczny. Mało tego – to właśnie Eden będzie gospodarzem dodatkowej, niedzielnej imprezy.

A jak muzycznie? Naprawdę godnie. Zaczynamy od środy, gdzie zagrają między innymi Oliver Koletzki, Fideles oraz dla wielu faworyt ubiegłorocznej edycji, czyli Eelke Kleijn. W czwartek głównymi postaciami będą Catz ‘n Dogz, George Fitzgerald oraz DJ Tennis. Piątek będzie stać pod znakiem live actów, które zapewnią Viken Arman, Jonas Saalbach i Sainte Vie. Głównymi punktami programu sobotniego Edena będą natomiast: duet Gioli & Assia oraz eksperci od closingów, czyli duet Cocolino.

Pozostałe sceny

Taneczna elektronika będzie grać nie tylko na Kręgach Tanecznych. EDMowe atrakcje na FEST Festival czekać nas będą także na scenach głównych. Timetable Maina, Silesii, Areny i Tenta znajdziecie pod tym linkiem – my natomiast skupmy się na elektronicznych aktach.

W środę 10 sierpnia możemy liczyć na Arena Stage, gdzie zagrają Astrix i Claptone. Dzień później wystąpią tam Shy FX, Vitalic i Charlotte de Witte. Czwartek 11 sierpnia to dzień, w którym do gry wchodzi Main Stage – tego dnia zamkną ją RÜFÜS DU SOL.

Piątek 12 sierpnia stać będzie pod znakiem elektroniki na trzech z czterech głównych scen. Na scenie głównej zagrają Rudimental i The Chainsmokers, na Arena Stage – NERVO, Armand van Helden i Fisher, a na Silesia Stage – Catz ‘n Dogz i Elderbrook.

Finałowy dzień imprezy fani EDMu spędzą na Arena Stage. To właśnie tam swoje sety zaprezentują Imanbek i Duke Dumont, zaś koncert między ich występami zagra formacja Scooter. Ciekawie zapowiada się też Main Stage, gdzie za closing act odpowiedzialny będzie Stromae.

Oprócz tego, każdego dnia festiwalu działać będą Strefa Jelenia, gdzie elektronika przeplatać się będzie z rapem i RNB…

…oraz stricte elektroniczna strefa Old No. 7 Bar.

2sher

Total
6
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?