Czołowy klasyk Sunrise Festival w nowej wersji. neeVald i 2infected odświeżają “Never”

The Roc Project i ich “Never” w remiksie od Filterheadz postanowili wziąć na tapet neeVald i panowie z duetu 2infected.

sunrise

Wspomnienia to najważniejsze co nam pozostaje” – ten cytat wielu klubowiczów miało okazję przeczytać bądź usłyszeć choć raz w swoim życiu. Bardzo mocno spopularyzował go DJ Kris, organizator obchodzącego w tym roku 20-lecie Sunrise Festival. Do tego motywu wielu odnosi się po dziś dzień, i to wcale nie dziwi – wszak osób miło wspominających lata zerowe XXI wieku wśród polskich fanów elektroniki nie brak. Tamte czasy pozostawiły po sobie chociażby muzykę – klasyki kojarzonych z pierwszymi edycjami “festiwalu wschodzącego słońca” po dziś dzień wzbudzają nostalgię u słuchaczy. Jakiś czas temu zresztą zebraliśmy te najważniejsze w jednym artykule.

W artykule tym kategorię “house” otwiera “Never” od Roc Project w remiksie belgijskiego duetu Filterheadz. Numer ten w dalszym ciągu rezonuje wśród tak zwanej “starej gwardii” – i wcale nas to nie dziwi, bo cały czas celnie oddaje on wakacyjny i beztroski klimat.

kalendarz

Kultowy kawałek w nowej wersji

Remiks “Never” ma już 21 lat, więc nie zdziwi nas duża ilość jego odświeżeń. Jedno z najnowszych – jeśli nie najnowsze – pochodzi z Polski. Odpowiedzialni za nie są neeVald oraz panowie z duetu 2infected. W nowej wersji BPMów jest mniej, ale za to otrzymujemy nieśmiertelny i niemalże nietknięty główny motyw oraz solidną dawkę house’owego klimatu w sam raz na plażę.

kalendarz

Od zawsze marzyłem o swoim remixie tego nagrania. Od 2004 roku kiedy pojawił się przy mojej osobie na filmie z Sunrise Festival nieodłącznie kojarzony jestem z “Never”, a niektórzy nawet myśleli, że w nagraniu Tina Arena śpiewa “a Niwald a Niwald…”

Często do tej pory pogrywałem remis Filterheadz i inne wersje, ale zawsze mi brakowało takiego “neevald’owego” brzmienia.

Coraz lepszy kontakt z Panami z 2Infected uświadamiał mi, że ich podejście do brzmienia piano, nasza wspólna pasja – house music i podobne myślenie jeżeli chodzi o konstruowanie remixów będzie idealną kooperacją i tak się stało.

neeVald

Piotrka z pewnością już dobrze znacie – wszak to jedna z bardziej uznanych postaci na polskiej scenie klubowej – ale 2infected to na razie dość anonimowy alias w szerokim rozumieniu. Warto jednak zwrócić na niego uwagę nie tylko z racji remiksu “Never”. Panowie w ostatnim czasie wyspecjalizowali się wręcz w tworzeniu klubowo-house’owych wersji popularnych radiowych hitów. W ostatnich miesiącach spod rąk Artura i Bartłomieja wyszły remiksy takich kawałków, jak “Całkiem nowa bajka” z soundtracku do filmu “Akademia Pana Kleksa”, “Bynajmniej” od Margaret oraz “Z Tobą na chacie” Darii Zawiałow.

Najnowszą ich propozycją jest właśnie stworzone z neeVald’em odświeżenie “Never”.

sunrise

Jestem pewny, że ten warsztat i pomysły na remixy nagrań, które nie są dobrym podłożem do “uklubowienia” lub po prostu są ciężkie do zremixowania bardzo pomógł w naszym efekcie końcowym. Umiejętności cięcia wokali, nie tracenia dobrych tonacji i zachowywania fajnego vibe oryginały bardzo mi zawsze u nich imponowało. To rzemiosło to sztuka!

neeVald

Jak być człowiekiem wielofunkcyjnym – opowiada neeVald

To pierwszy wydany w tym roku przez Piotrka remix. Te ukazują się raz na czas, ale na pełnoprawny singiel spod jego rąk czekamy już od 2021 roku. Wówczas ukazał się kawałek “What’s Going On”, który notabene był pierwszym oficjalnym kawałkiem poznańskiego DJa od 2018 roku i “Island” z Weikumem. Na usprawiedliwienie jest jednak bardzo napięty harmonogram neeVald’a, który oprócz kariery DJskiej jest także prezenterem radia RMF MAXX, a przy okazji jest jeszcze ojcem. I tak – o łączenie tych wszystkich profesji także go zapytaliśmy.

To nie są proste rzeczy, ale jak widać – chcieć to móc! Jednak wsparcie rodziny, pomoc codzienna, zrozumienie i współpraca na każdej lini życiowego frontu to clou sprawy. Dystans we wszystkim, dość duże zorganizowanie i nieodzowna pasja z miłością do pracy to element sukcesu. Bardzo pomocne jest także w mojej rodzinie podobne zamiłowanie do tych samych gatunków muzyki tanecznej i rozrywkowej. Nie ma raczej zgrzytów typu “wyłącz ten odkurzacz, to nie muzyka”. Jesteśmy zgodni, coś nam pasuje do pory dnia i nastroju, lub nie.

Zawód dj’a klubowego jest obciążony mnóstwem bardzo ciężkich wyzwań i niebezpieczeństw. Nieuleganie żadnym to sposób na fajne życie i rodzinny sukces. Nieraz jedna głupia decyzja może wszystko popsuć, a po co? Mamy jedno życie. Dlatego szacunek do siebie to podstawa. Bo jak ja będę ten szacunek do siebie posiadał to moja rodzina go poczuje, a ja codziennie staram się być coraz lepszy i pracować nad sobą. Bo jak ja będę mega spoko to najbardziej na tym zyska moja rodzina i najbliżsi RESPECT!

neeVald

Wracając jednak do meritum – remix “Never” od neeValda i 2infected został upubliczniony w sieci i można go pobrać za darmo. Odsłuch zaś znajdziecie poniżej.

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?