ghostproductions.pl

Ostatnie lata w wykonaniu formacji Nero były dość spokojne. Regularny cykl wydawniczy Brytyjczyków zakończył się de facto w roku 2015 – przy okazji wydania drugiego studyjnego albumu, zatytułowanego “Between II Worlds”. Ostatni ich dotychczasowy utwór miał z kolei premierę w 2018 roku. “Lullaby” ukazało się w ramach składanki Ninjawerks we współpracy z Ninją, streamerem który zyskał popularność za sprawą grania w Fortnite’a.

Twórcy bassowych klasyków pokroju “Satisfy” czy “Promises” przez dość długi czas byli muzycznie nieaktywni. Oczywiście tutaj mowa o działalności w trójkę – ponieważ jeden z członków zespołu, Joseph Ray, wydał kilka utworów pod solowym aliasem, na czele z EPką w Anjunadeep.

Daft Punk na tapecie Brytyjczyków

Na szczęście posucha dobiegła końca – a impulsem do wydania czegoś nowego okazał się rozpad duetu Daft Punk. Twórczość francuskiej formacji miała dla Brytyjczyków spore znaczenie, czego wyraz możemy zobaczyć w poście oznajmiającym wydanie remiksu utworu z 2005 roku.

Nowa wersja “Emotion”

Utwór, który wzięli na tapet Dan, Joe i Alana, zamyka wydany 16 lat temu albumu “Human After All”. Utwór zatytułowany “Emotion” w oryginale nawiązuje nieco do synthwave’owego sznytu, zachowując przy okazji charakter muzyki Francuzów, reprezentowany tutaj przez klasyczne już dla nich dźwięki z vocodera. Remix z kolei nie jest inwazyjny – słychać nieco inne podejście do tematu, niemniej duch oryginału w dużej mierze został zachowany. Możecie zapoznać się z nim poniżej.

To nie koniec niespodzianek?

Co ciekawe – twitterowy post formacji zawiera hasztag #WelcomeRealityX, a także dopisek “(1/5)”. Może to oznaczać jeszcze więcej nowości i niespodzianek związanych z przypadającą na 2021 rok 10. rocznicą wydania “Welcome Reality”, debiutanckiego albumu Nero. Przypomnijmy – to właśnie z niego pochodzą takie utwory, jak “Me And You”, “Must Be The Feeling” czy “Promises”.

ghostproductions.pl