Spotify Top 100

Lubimy, kiedy młodzi twórcy, których na oku mamy nierzadko od pierwszych release’ów, czynią coraz większe postępy, wydając coraz lepsze utwory. Taką sytuację mieliśmy już nieraz – i teraz, w wypadku młodej postaci o pseudonimie Dane – mamy podobnie.

Na temat wielkopolskiego producenta pisaliśmy już niemalże dokładnie rok temu – wtedy na rynku ukazywał się jego numer zatytułowany “To Me“. Od tamtego czasu światło dzienne ujrzało kilka kolejnych produkcji. Najlepsze wyniki zgromadziło wydane w Diverge Records “Blade”.

Inne niż dotychczas brzmienie

Dziewiętnastolatek dotychczas prezentował bass house’owe utwory – jednak teraz otrzymaliśmy coś zupełnie innego. Najnowszy singiel Dane’a nazywa się “Wasted Sunset” i reprezentuje tak popularny, jak kontrowersyjny dziś gatunek, jakim jest slap house.

Utwór miał swoją premierę w ubiegły piątek – i w ciągu pierwszych pięciu dni od wydania udało mu się wykręcić na Spotify ponad 20 tysięcy odtworzeń. Jak na młodą, budującą jeszcze swoje portfolio postać – całkiem solidnie.

Rok temu o Damianie Stankiewiczu – bo takie personalia w dowodzie ma wpisane Dane – pisaliśmy w kontekście kogoś, kto jeszcze niejednym może nas zaskoczyć. Po roku możemy swobodnie wywnioskować, że jest progres – dlatego też warto sprawdzać kolejne propozycje tego młodego twórcy.

Najnowszy singiel Dane’a zatytułowany “Wasted Sunset” możecie sprawdzić poniżej.

Spotify Top 100