Guetta x Faithless

Legenda w remiksie legendy. David Guetta odświeża klasyk formacji Faithless

Odświeżone “God Is A DJ” od brytyjskiej grupy i francuskiego DJa zostało wydane nakładem wytwórni Ministry of Sound.

pdc

Nurt Future Rave, któremu przewodzi David Guetta, często stawia na odświeżanie klasyków z czasów, kiedy rave’owe klimaty święciły triumfy. Sporym EDMowym hitem okazał się w ostatnich miesiącach chociażby “Greece 2021” od W&W i Martina Jensena. Teraz przyszedł czas na kolejny klasyk z lat 90. – a mianowicie “God Is A DJ” od Faithless. Za odświeżoną wersję kawałka odpowiada David Guetta – a efekt końcowy jest dokładnie tym czego można było się spodziewać.

Legendarna grupa powraca

Dla osób, które śledziły ostatnie losy brytyjskiego zespołu, utwór nie powinien być aż takim zaskoczeniem. Faithless od jakiegoś czasu coraz śmielej udziela się na scenie, mając w planach między innymi występ na przyszłorocznym Sunrise Festival. Największą furorę w ostatnim czasie ze strony formacji robił z pewnością nowy pomysł na kultowy motyw o nazwie “Insomnia” – tutaj swoje trzy grodze dołożył Maceo Plex.

Powrót Faithless to jednak nie same remiksy. W ostatnich miesiącach ukazało się już kilka nowych singli – wśród nich chociażby energiczny house’owy banger “Everybody Everyody“.

Wrażenie déjà vu

Niemałym powerplayem u fanów tanecznej elektroniki może się stać teraz świeża wersja kolejnego klasyka Brytyjczyków. Za remix “God Is A DJ” odpowiada wspomniany już na początku David Guetta, który daje nam – oprócz dobrej jakości utworu – wrażenie déjà vu. Jego wersja klasyka Faithless opiera się bowiem na dość podobnej konstrukcji, co remiksy “Love Tonight” czy “Pepas”, które ukazały się już w tym roku. Mamy więc do czynienia z lżejszą odmianą future rave’u, która może być dobrym wstępem do mocniejszych propozycji tego nurtu – takich, jak wydane niedawno “Alive Again”.

Nowa wersja “God Is A DJ” jest już dostępna – możecie ją usłyszeć poniżej.

pdc

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?