David Guetta z drugim “miliardowym” kawałkiem na Spotify. Udało się to w niecały rok

9 miesięcy z małym kawałkiem – tyle od momentu premiery zajęło kawałkowi “I’m Good (Blue)”, aby wykręcić miliard streamów na Spotify.

sunrise

Ze Spotify korzysta już ponad pół miliarda osób na całym świecie. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie tam globalne przeboje wykręcają obecnie największe liczby, robiąc to w coraz krótszym czasie. W tym roku rekord pod tym względem pobiła Miley Cyrus – jej “Flowers” wykręciło miliard streamów w zaledwie 112 dni. Trend ten nie omija sceny muzyki elektronicznej, która w roku ubiegłym także doczekała się hitu na skalę ogólnoświatową.

Szybki miliard

Odświeżona wersja “Blue” od Eiffel 65, za którą stoją David Guetta i Bebe Rexha, stała się w szybkim czasie dużym przebojem. Obecnie “I’m Good” w dalszym ciągu jest na liście 50 najpopularniejszych utworów na Spotify globalnie, notując w niedzielę 4 czerwca ponad 2 miliony streamów. Od premiery minęło kilka dni temu 9 miesięcy – i to właśnie ten okres, z małym okładem, wystarczył do przebicia pułapu miliarda streamów.

kalendarz

Sukcesowi tego numeru bardzo pomógł TikTok. Na ten moment “I’m Good” zostało użyte na tej platformie ponad 800 tysięcy razy. A mowa tu tylko o oficjalnych dźwiękach, dlatego też możemy przypuszczać, że liczba filmów, w których taneczny hit wybrzmiał, jest znacznie większa.

kalendarz

Jest to drugi kawałek Francuza, który ma w statystykach jedynkę i dziewięć zer. W 2021 roku barierę tą przebił singiel “Titanium”, o czym pisaliśmy wówczas na naszych łamach. Dla Bebe jest to zaś czwarty taki numer – wśród pozostałych trzech jest “In The Name Of Love”, czyli współpraca z Martinem Garrixem.

sunrise

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?