Joel Zimmerman aka deadmau5 przez wielu uważany jest za niezwykle uzdolnionego i kreatywnego producenta. Na swoim koncie ma sporo hitów, które na lata wpisały się w kanon muzyki elektronicznej. W tym roku do tej pory “mysza” wydała jedynie EP-kę, jako BSOD – reaktywując stary projekt stworzony wspólnie ze Stevem Dudą. Teraz przyszła pora na coś spod głównego aliasu.

The Neptunes na bicie

Najnowszy singiel który zaserwował nam Kanadyjczyk, to współpraca z duetem The Neptunes. Jeżeli nie kojarzycie tej nazwy, to spieszymy z wyjaśnieniem – jest to producenckie duo, w którego skład wchodzi Chad Hugo oraz… Pharrell Williams – tak, ten od “Happy”. Joel zresztą zna się z nim nie od dziś – swego czasu Amerykanin pojawił się w formacie Coffee Run! prowadzonym właśnie przez pana w charakterystycznym hełmie.

W utworze “Pomegranate” Pharrell udzielił swojego charakterystycznego głosu. Joel z kolei stworzył utwór znacznie odbiegający od dotychczasowego stylu. Jest to niezwykle chwytliwy, electro-soulowy kawałek wypełniony po brzegi syntezatorami. Właśnie takie klimaty w ostatnim czasie znajdują swoje miejsce w rozgłośniach radiowych – dlatego kto wie, być może “zdechła mysz” powróci po latach na playlisty?