Deadmau5 startuje z kolejnym labelem. Muzyka z myślą o… produkcjach telewizyjnych

Kanadyjski producent postanowił otworzyć nową wytwórnię. Beathau5 ma skupiać się na tworzeniu muzyki m.in. do produkcji telewizyjnych.

sunrise

Deadmau5 aktywnie wykorzystuje globalną przerwę w koncertowaniu. Artysta wraz z REZZ niedawno wydał wspólny, długo wyczekiwany utwór, a wolnych chwilach znów trolluje internet… zakładając swojemu kotu konto na OnlyFans. Prócz typowych dla naczelnego trolla EDMu aktywności, Joel aktywnie pracuje nad nowymi projektami. Niecałe dwa miesiące temu informowaliśmy o powstaniu jego nowego labelu hau5trap, ale już teraz artysta zdecydował się na otwarcie kolejnego. Tym razem producent stawia na… dystrybucję muzyki do mediów.

Kolejny projekt myszy

Joel Zimmerman startuje z kolejnym labelem. Nowy projekt o nazwie Beathau5 powstał przy współpracy z Extreme Music, które należy do Sony Music Publishing. Firma ta odpowiada za licencjonowanie muzyki do użytku w telewizji, filmach, reklamach oraz w internetowych kampaniach. To właśnie te media są grupą docelową produkcji, które będą pojawiały się w Beathau5. To nie jest pierwsza przygoda Joela z muzyką do treści wideo. Utwory artysty pojawiały się w wielu filmach i serialach. Wyprodukował też ścieżkę dźwiękową do Netflixowego filmu “Polar”. Nie gorsze osiągnięcia na swoim koncie mają inni reprezentanci Mau5trap, czyli wcześniej założonej przez Deadmau5a wytwórni. Maison Ware miał okazję pracować nad muzyką do amerykańskiego horroru komediowego “Spree”.

kalendarz

Sygnowanie nazwy wytwórni charakterystyczną marką Deadmau5a celnie wskazuje na to, że publikowane w niej będą treści szeroko określane jako EDM. W szeregach nowego projektu myszy możemy spodziewać się aliasów znanych z Mau5trap. Jednak członkowie nowego labelu Joela nie będą pierwszymi elektronicznymi artystami zasilającymi szeregi Extreme Music. Do tej pory z firmą już współpracowało wielu producentów, w tym między innymi Sasha, Junkie XL oraz Timbaland.

kalendarz

Pierwsze wydania i… NFT

Beathau5 w ramach platformy Extreme Music udostępni pięć albumów zawierających wcześniej niepublikowane treści. Będą one zawierały muzykę od różnych artystów powiązanych z wytwórnią Mau5trap. Deadmau5 zdradził, że znajdziemy tam również produkcje od zupełnie nowych postaci. Dostęp do nowości spod szyldu Beathau5 będą miały nie tylko ekipy filmowe czy reklamowe. Treści będą publikowane na najpopularniejszych platformach streamingowych. Każdy album będzie miał również stworzony własny token NFT, który będzie traktowany jako przedmiot kolekcjonerski. Do współpracy przy tym procesie będą zapraszani różni artyści reprezentujący sztuki wizualne.

Na ten moment nakładem Beathau5 wyszło pięć albumów. Na nich znajdziemy produkcje od takich artystów jak James Saaib, Al Wilkinson i Dash Cat. Fragmenty wszystkich zawartych na nich utworów są dostępne do przesłuchania na platformie Extreme Music.

sunrise

Ekscytująca współpraca

Zarówno Joel, jak i członkowie Extreme Music liczą na owocną współpracę. Obie strony wypowiedziały na temat.

Extreme jest świetnym partnerem do tego, by nasza twórczość mogła trafić w odpowiednie ręce. Działy kreatywne w zespołach filmowych i telewizyjnych będą miały dostęp do naprawdę unikalnych, elektronicznych motywów muzycznych, które będą mogli wykorzystać w swoich projektach.

Joel Zimmerman (Deadmau5)

Mamy na koncie wiele różnych projektów z artystami muzyki elektronicznej, jednak nigdy nie stworzyliśmy labelu o takim rozmachu. W tej branży jest mnóstwo osób podrabiających czyjś styl, a artyści muzyki elektronicznej na tym tracą. Współpracowanie ze światowej sławy Deadmau5sem i Mau5trap jest czymś wielkim. Nasi klienci są wymagający i nie możemy się doczekać, gdy oni to usłyszą.

Russel Emanuel, CEO Beathau5 i szef Extreme Music

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?