Depeche Mode prezentują teledysk do kolejnego utworu z ich najnowszego albumu

Po wydaniu singla, nowej płyty i wyruszeniu w trasę panowie z DM nie próżnują. Sprawdźcie ich najnowszy singiel “Wagging Tongue”.

kalendarz

Dave Gahan i Martin Gore nie próżnują po powrocie do pracy twórczej. Po wydaniu singla “Ghosts Again”, panowie z Depeche Mode wydali nowy album zatytułowany “Memento Mori”. Jego recenzję niedawno opublikowaliśmy na łamach naszego portalu. Formacja wyruszyła również w trasę koncertową promującą płytę – w jej ramach zawarte są aż dwa występy w Polsce. Przyszedł też czas na kolejny singiel. Wybór padł na “Wagging Tongue”.

Nowy singiel z “Memento Mori”

Jak już wspomnieliśmy, na pierwszy singiel promujący album “Memento Mori” DM wybrali “Ghosts Again”, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Prócz teledysku utwór doczekał się też remiksów. Remiksy stworzyli między innymi Massano, Davide Rossi, Miss Gritt a także Luke Slater wspólnie z Chrisem Liebingiem. Nowym singlem z albumu został utwór “Wagging Tongue”, wspólne dzieło Dave’a i Martina. W naszej recenzji zresztą wspominaliśmy, że ten kawałek jest idealnym utworem na singiel. No cóż… Wykrakaliśmy.

kalendarz

Teledysk wyreżyserowali Ed Kaye, członek brytyjskiej grupy filmowej The Sacred Egg oraz Anton Corbijn, fotograf i reżyser współpracujący z Depeche Mode od prawie 40 lat. Jak większość teledysków DM jest on czarno-biały i przedstawia on młodą parę biorącą udział w różnych rytuałach. W teledysku pojawiają się również Dave Gahan i Martin Gore.

ultra

Już wkrótce dwa polskie koncerty

Obecnie DM kontynuują trasę koncertową promującą płytę “Memento Mori”. W jej ramach zagrali już koncerty w USA i Kanadzie (kolejne koncerty w Ameryce Północnej odbędą się na jesieni tego roku). Kilka dni temu koncertem w Amsterdamie rozpoczęli europejską trasy koncertowej, a 2 czerwca wystąpią w Barcelonie jako headlinerzy festiwalu Primavera Sound w Barcelonie. Depeche Mode nie zapomnieli także o polskich fanach. Już 2 i 4 sierpnia wystąpią na dwóch koncertach w Polsce – w Warszawie na Stadionie Narodowym i w Tauron Arenie w Krakowie. Bilety na oba występy znajdziecie pod tym linkiem.


foto: Anton Corbijn

kalendarz

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?