Depeche Mode prezentują teledysk do kolejnego utworu z ich najnowszego albumu

Po wydaniu singla, nowej płyty i wyruszeniu w trasę panowie z DM nie próżnują. Sprawdźcie ich najnowszy singiel “Wagging Tongue”.

emuze.me

Dave Gahan i Martin Gore nie próżnują po powrocie do pracy twórczej. Po wydaniu singla “Ghosts Again”, panowie z Depeche Mode wydali nowy album zatytułowany “Memento Mori”. Jego recenzję niedawno opublikowaliśmy na łamach naszego portalu. Formacja wyruszyła również w trasę koncertową promującą płytę – w jej ramach zawarte są aż dwa występy w Polsce. Przyszedł też czas na kolejny singiel. Wybór padł na “Wagging Tongue”.

Nowy singiel z “Memento Mori”

Jak już wspomnieliśmy, na pierwszy singiel promujący album “Memento Mori” DM wybrali “Ghosts Again”, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Prócz teledysku utwór doczekał się też remiksów. Remiksy stworzyli między innymi Massano, Davide Rossi, Miss Gritt a także Luke Slater wspólnie z Chrisem Liebingiem. Nowym singlem z albumu został utwór “Wagging Tongue”, wspólne dzieło Dave’a i Martina. W naszej recenzji zresztą wspominaliśmy, że ten kawałek jest idealnym utworem na singiel. No cóż… Wykrakaliśmy.

Teledysk wyreżyserowali Ed Kaye, członek brytyjskiej grupy filmowej The Sacred Egg oraz Anton Corbijn, fotograf i reżyser współpracujący z Depeche Mode od prawie 40 lat. Jak większość teledysków DM jest on czarno-biały i przedstawia on młodą parę biorącą udział w różnych rytuałach. W teledysku pojawiają się również Dave Gahan i Martin Gore.

Już wkrótce dwa polskie koncerty

Obecnie DM kontynuują trasę koncertową promującą płytę “Memento Mori”. W jej ramach zagrali już koncerty w USA i Kanadzie (kolejne koncerty w Ameryce Północnej odbędą się na jesieni tego roku). Kilka dni temu koncertem w Amsterdamie rozpoczęli europejską trasy koncertowej, a 2 czerwca wystąpią w Barcelonie jako headlinerzy festiwalu Primavera Sound w Barcelonie. Depeche Mode nie zapomnieli także o polskich fanach. Już 2 i 4 sierpnia wystąpią na dwóch koncertach w Polsce – w Warszawie na Stadionie Narodowym i w Tauron Arenie w Krakowie. Bilety na oba występy znajdziecie pod tym linkiem.


foto: Anton Corbijn

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?