Depeche Mode wystąpią w Polsce! Znamy szczegóły nowej trasy zespołu

Duet Depeche Mode podczas konferencji w Berlinie ogłosił nowy album oraz promującą go trasę koncertową, podczas której zajrzy także do Polski.

sb

Przed paroma miesiącami świat muzyki pożegnał Andy’ego Fletchera – współtwórcę zespołu Depeche Mode. To smutne wydarzenie sprawiło, że fani zaczęli zastanawiać się na temat przyszłości zespołu. Po krótkim okresie ciszy muzycy zorganizowali w Berlinie konferencję prasową, podczas której przedstawili swoje plany. Wśród nich znalazł się nowy album oraz występ w Polsce!

Nowy album w drodze!

4 października o godzinie 13.00 w Berlinie odbyła się konferencja prasowa zespołu Depeche Mode. Podczas wydarzenia Dave Gahan i Martin Gore zdradzili, że pracują nad nowym albumem, który będzie nosił tytuł “Memento Mori” (łac. “Pamiętaj o śmierci”). Jak się okazuje, pobudką do stworzenia płyty była nie śmierć kolegi z zespołu, a pandemia.

Rozpoczęliśmy pracę nad tym projektem na początku pandemii, a jego tematyka była bezpośrednio inspirowana tamtym czasem. Po odejściu Fletcha postanowiliśmy kontynuować, ponieważ jesteśmy pewni, że tego właśnie by chciał, a projekt nabrał jeszcze większego znaczenia.

Martin Gore

“Memento Mori” będzie 15. albumem zespołu i kontynuacją “Spirit”, wydanego w 2017 r.

Kultowy zespół wystąpi w Polsce!

Album będzie promowany podczas trasy koncertowej “Memento Mori”. Przyszłej wiosny zespół zwiedzi Stany, a latem zajrzy do Europy. Jednym z przystanków będzie Warszawa, a konkretnie PGE Narodowy, gdzie Depeche Mode zagra 2 sierpnia 2023 roku. Wydarzenie zorganizuje LiveNation. Warto zaznaczyć, że będzie to pierwsza trasa zespołu od mającego miejsce 5 lat temu Global Spirit Tour.

Sprzedaż biletów startuje 5 października – wówczas kupić je będą mogli posiadacze kont w banku CitiHandlowy. Dzień później otwiera się presale bileterii Ticketmaster, a 7 października – ogólna sprzedaż wejściówek. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

Warto zaznaczyć, że zespół występował w Polsce już kilkukrotnie. Po raz pierwszy muzyka Depeche Mode wybrzmiała na żywo w kraju nad Wisłą na warszawskim Torwarze już w 1985 roku.

Pierwsze działania we dwójkę

Nadchodząca trasa będzie też niestety pierwszą, jaką Depeche Mode zagra w duecie. 26 maja 2022 r. odszedł Andy Fletcher – założyciel, gitarzysta i klawiszowiec zespołu. Po miesiącu Dave Gahan i Martin Gore podali, że przyczyną śmierci ich kolegi było rozwarstwienie aorty.

Fletch pokochałby ten album. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby podzielić się nim z Wami i zaprezentować go na żywo podczas koncertów w przyszłym roku.

Dave Gahan

Twórczość zespołu doprowadziła do powstania subkultury, której wpływ widać także w Polsce. W naszym kraju Depeche Mode ma wierną rzeszę fanów, dlatego też cieszymy się, że pamiętali o nas przy organizowaniu trasy.

sb

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?