kontakt

Świat muzyki nie znosi próżni – dlatego też, pomimo zapaści spowodowanej koronawirusem, organizowane są wirtualne festiwale. Swoich sił w tej materii spróbowaliśmy także my (i nie powiedzieliśmy pod tym względem ostatniego słowa). Jednak, zanim druga edycja Shining Beats Festival się odbędzie, to za oceanem będzie mieć miejsce naprawdę smakowity kąsek.

Wirtualny festiwal pełen gwiazd

Mamy tu na myśli DisDance Festival – event, którego gospodarzami będzie duet The Chainsmokers. Panowie jakiś czas temu ucichli w social mediach, jednak nie oznacza to zupełnego zniknięcia z radarów, i ta inicjatywa jest na to koronnym dowodem.

Największą uwagę w tym wszystkim skupia siłą rzeczy lineup, który wypełniony po brzegi jest czołowymi nazwiskami świata EDM. Będzie można usłyszeć takie postaci, jak chociażby Afrojack, Deadmau5, Love Regenerator, Armin van Buuren, Kygo, Tiesto czy Don Diablo. Swoje miejsce w składzie ma również polski rodzynek – Dawid Kabaciński aka Sikdope, który kilka dni temu wydał nowy singiel.

Ale… jak to Avicii?

Największym szokiem dla wielu było z pewnością ujrzenie na plakacie (który znajdziecie poniżej) Tima Berglinga aka Avicii. Rozwiązanie tej zagadki jest dość proste – w ramach wirtualnego festiwalu zostanie wyemitowany ekskluzywny set Szweda z 2011 roku. Będzie to więc gratka dla fanów vibe’u, który pozwolił nieżyjącemu już producentowi zaistnieć w szerokiej świadomości słuchaczy.

DisDance Festival będzie imprezą charytatywną. Zebrane podczas weekendu datki będą przekazane organizacji MusiCares, która od niemal 30 lat pomaga muzykom w ciężkich (takie jak obecne) czasach.

Wydarzenie ma odbyć się w dniach 22-24 maja i będzie można go posłuchać na antenie BPM – kanału sieci SiriusXM. Więcej szczegółów odnośnie odbioru znajdziecie pod tym linkiem.

kontakt