Spotify Top 100

Imprez nie było w ostatnich miesiącach za wiele – ale to nie znaczy, że obchody dziesięciolecia pracy Kuby Wrońskiego i Adriana Pastuszaka pod wspólnym aliasem były bezowocne. Można wręcz powiedzieć, że to właśnie w 2020 roku o aliasie DJ Kuba & Neitan na serio usłyszał świat EDM. Kawałek “Feel The Vibe” doczekał się między innymi przebojowego remixu, który wysmażył Keanu Silva. Obydwie wersje były wręcz na wyścigi supportowane podczas licznych livestreamów czołowych postaci światowej sceny.

Później przyszedł debiut “Neitanów” w Spinnin’ Records, a także dwa kolejne release’y w Future House Music. Jednak to pod koniec roku łódzki duet postanowił przeprowadzić najmocniejszy atak.

Collab owiany tajemnicą

Wszystko zostało zapoczątkowane już kilka tygodni temu. Wtedy to na youtube’owym kanale Spinnin’ pojawiło się kolejne już video z serii “The ID Leak”.

Mogliśmy w nim usłyszeć track będący nową wersją wydanego w 2007 roku numeru “Cream”, za którym oryginalnie stoi Frederico Franchi.

Tak się składa, że redakcja Shining Beats już wtedy wiedziała, kto za tym trackiem stoi – dlatego postanowiliśmy podgrzać atmosferę odpowiednim postem na naszej facebook’owej grupie. Już wtedy daliśmy Wam znać, że ten track wyprodukowali Polacy.

Zarówno na YouTube, jak i w komentarzach na grupie na Facebook’u, pojawiał się alias DJ Kuba & Neitan. I istotnie – kilkanaście dni temu został potwierdzony ich udział w stworzeniu nowej wersji “Cream”. Jednak oprócz nich, palce w tym singlu maczali również Max Farenthide i Hubertuse – czyli duet Bounce Inc. Ci panowie – w przeciwieństwie do Kuby i Adriana – mieli dość spokojny 2020 rok. Mimo to, udało im się wydać singiel “Talk About U”…

…a także zremiksować inny polski duet – Foothills.

Adrian i Hubert pojawili się również – podobnie jak DJ Kuba & Neitan – w naszym pandemicznym formacie video Drop Challenge.

Bounce Inc. wracają do gry

Ich aktywność zwiększyła się dopiero pod koniec tego roku – głównie za sprawą debiutanckiego wydania w main labelu holenderskiej wytwórni. Warto jednak przypomnieć, że panowie zasilili już wcześniej swoim materiałem katalog wydawniczego giganta. Mamy tu na myśli collab z duetem twoloud sprzed pięciu lat – “Hope” zostało bowiem wydane w DOORN Records, sublabelu Spinnin’.

Mamy więc w obydwóch przypadkach powrót – i to w naprawdę dobrym stylu. “Cream” wpasowuje się w modne ostatnio klimaty, balansujące między gatunkami bass house i g-house. Jednocześnie jest on, zważywszy głównie na sam motyw przewodni, bardzo sexy – a dzięki temu może dawać radę nie tylko na festiwalach, ale także w klubach.

“Cream” zrobiło hałas

Nowy singiel dwóch polskich duetów kręci coraz lepsze liczby na portalach streamingowych, a także w formie klipu na YouTube. Z bardziej “oldskulowych” osiągnięć – supporty od takich artystów, jak Martin Garrix, Hardwell czy Afrojack, a także 2. miejsce na electro house’owym Beatporcie również mówi niemało.

Co ważne – nie jest to ostatnie słowo powiedziane przez te dwa duety. Panowie na przyszły rok planują kolejny collab – jak dowiedzieliśmy się od samych zainteresowanych, wyjdzie on nakładem Smash The House, czyli labelu duetu Dimitri Vegas & Like Mike. Innymi słowy – nasi idą coraz wyżej!

Spotify Top 100